Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Geforce Now jó megoldás lenne...

Geforce Now jó megoldás lenne számomra?

Figyelt kérdés

Van egy alap irodai gépem, erős, stabil internetkapcsolattal. I3-10100, 2x8GB DDR4.


A problémám, hogy nagyon drágák a videókártyák, a használttal párszor befürödtem, és egyszerűen sajnálok már pénzt kiadni videókártyákra, látva a mai gépigényeket.


A másik, hogy időszakosan játszok, előfordul, hogy sok időt kihagyok, ilyenkor egy rémálom procedúra számomra, ha el kell adnom a VGA-t.


Egy RX580-at adtam el, mert már zavart az alacsony képkockaszám, illetve a folyamatos kompromisszum a grafikai beállításokkal.


Ami érdekel, hogy teljesen kompatibilis ez a cloud szolgáltatás Steam-el? Én csak Steam platformot használok, ott van egy elég nagy játékgyűjteményem. A Steam-en így a játékidő és az achievement-ek is pörögni fognak?


Szívesen kipróbálnám az 1 hónapos előfizetést, de úgy látom, az nincs, így maradna a fél éves (priority).


Játékok, amelyekkel feltétlenül játszani szeretnék:


Dead by Daylight, Hunt: Showdown, Chivalry 2, DayZ, Destiny 2


dec. 12. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

A Steam-en így a játékidő és az achievement-ek is pörögni fognak?


Igen

dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, aktiválás után a két platform szinkronizál és a teljes Steam-könyvtáradat látni fogod.
dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És szerintetek megérné nekem így a szolgáltatás? A procim is eléggé gyenge kategória már. VGA-m nincs.


Egyébként:


Letöltés: 211 Mbps

Feltöltés: 15 Mbps

Ping: 11ms



1080p a monitorom a 60 FPS kicsit visszatart, bár ha stabilan tartja a távoli gép, akkor végülis az multiplayerben is korrekt.


Max egy RX6600-on gondolkodnék, de szeretek mindent Ultrán játszani, és az új játékoknak brutál már a gépigénye.

dec. 13. 14:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Én még a Google Stadia-t próbáltam egy Celeron gépen grafikus kártya nélkül (2cm Lenovo Yoga). Minden játék szépen ment :3


1.) Vagy van erős géped 1000-2000€ amin tudsz játszani

2.) Van XBOX-od amibe drága a játék is, vagy havonta Xbox Pass 10-15€ havonta

3.) Van bármilyen HD videóra képes gagyi géped és használsz Stadia, Geforce Now vagy másmilyen technológiát, csak a havi van, semmi drága Hardver vásárlás aminek gyorsan esik az ára... Áramköltségről nem is beszélve.

dec. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kb. 3 hete használom. Jó kis cucc valóban.


Alapvető, hogy a legjobb csomag kell, csak 4k streaminggel tudtam igazán jó, éles képet elérni 1080p monitoromon... o.O Illetve a 120 FPS is szükséges, legalábbis nekem, a 60 FPS kevés volt multihoz, így 120-on játszok mindent. Több óra volt, mire rájöttem, a 1080p streaming kevés, olyan gyenge volt a grafika, nem bírtam elviselni. Redditen valaki írta, ki kell próbálni a 4k-t a monitortól függetlenül, és gyönyörű lett minden :D


Az internetet valóban zabálja, ill. értelemszerű, ha van egy kicsi hálózatgyengeség néha, akkor azonnal gond van... Nagyon stabil net kell, és ethernet kábel feltétlen.


E-sport szerű játékokra mondjuk tuti nem használnám. Aki ezen versenyezne R6: Siege-ben, annak sok sikert... :D Van egy kis gyanúm így is, hogy egy-egy félrelövés bizony a latency-nek tudható be, pedig tényleg maxos az internetem.


Mindenesetre gondolkodom, hogy jövőhéten meghosszabbítsam-e az előfizetést, vagy vegyek egy RX 6600-at inkább. Közel havi 9k az előfizetés, így lehet matekozni, mennyire éri meg...


Mivel 1080p-n vagyok, így a hardverigények nekem nem akkorák, de aki 1440p vagy 4k, annak bizony nagyon megérős lehet a szolgáltatás !!! :)

jan. 8. 19:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Story based single játékra jó lehet, kompetitív multira alkalmatlan. havi előfizetői díja is van. Inkább a dedikált kártya.
jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az alkalmatlan erős túlzás. Én elég sok headshot-ot bevittem pl Hunt Showdown-ban ill. online coop játékra is jó volt.


Nyilván esport versenyre valóban nem jó.


Persze, hogy van havi előfizetői díja. Mit adnak ingyen? De fel lehet szorozni pl 2 évre, mennyire éri meg kontra gamer gép, ami amortizálódik, áramot eszik, manapság pillanatok alatt elavulttá válik. Már az új középkat. kártyáknál nyomatni kell az FSR meg nem tudom mit, akkorák a gépigények...


A dedikált kártyák többsége kb. meg semmit nem futtat el, 10 éves címeket sem.


1440p vagy afelett bőven jobb megoldás lehet ez, mint közel 1 millióért gépet venni a monitorhoz...

jan. 9. 15:11
 8/8 A kérdező kommentje:

Elnézést dedikáltat rosszul értelmeztem.


Igen, csak ahhoz processzor is kell, ami kihajtja meg DDR5 RAM sem árt.

jan. 9. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!