Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Számomra elég kemény feladatot...

Számomra elég kemény feladatot kaptam, bármiféle segítségnek örülnék ennek a feladatnak a megoldásában (C Sharp)?

Figyelt kérdés
[link]
2017. ápr. 11. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Hol akadtál el, melyik rész nem megy?

Az alábbiakra van szükség a dologhoz:

-Kiírás konzolra

-Adatok bekérése

-Adatok tárolása változókban

-Karaktersorozatok egyezésének vizsgálata

-10 db angol szó helyes leírásának ismerete

-Opcionális, de sokat segít: Tömbök használata.


Melyik rész nincs meg? Hogy fogtál neki, mi az, amit nem sikerült megcsinálnod?


Próbáld meg részfeladatokra bontani - Először pl. csak kiírni a szavakat. Utána egy másik programban kérj be egy szót, és írd ki utána ezt. Majd rakd össze a két programot. Tegyél bele ellenőrzést, számlálókat. Nagyon nagy vonalakban ezt kéne elvégezned, és C#-ul leírnod.

2017. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Számodra elég kemény", de nem azért, mert a feladat nehéz lenne, hanem mert te vagy cefet mód lusta és beleszarós, így meg aztán segítsen rajtad akinek két anyja van, vagy akit vastagon megfizetsz.

10000 HUF a feladat ára.

2017. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2-es te normalis vagy ? Kerdezo ha tudsz angolul akkor talalsz pelda programokat. Abbol meg tudod oldani a feladatot. Sajnos nem ertek a C#-hoz. En mindent C++-ban oldok meg :(.
2017. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Normális igen.

Tudja a lószart megoldani, még egy értelmes kérdést sem tud feltenni.

2017. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez mar vicc de tenyleg 10,000 HUF a megoldas ara :D En anno ingyen irtam meg bar igaz eleg regen volt. Ez is egy penzszerzesi lehetoseg. + Nem kemeny feladat. Azert tunik neheznek mert nem tudod, hogyan kezdj neki. Nem hiszem csak ugy oda dobtak a kerdest. Biztos vagyok benne, hogy megmutattak...csak te nem figyeltel :(...mondom ha tudsz angolul akkor keress ra vagy 10000 fele pelda progi van hasonlo feladatok mint a tied. Az alapjan csak meg tudod oldani :( .
2017. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

46 és 54%-os kollégák, abbahagynátok ezt, kérlek? Eléggé OFFolásnak minősül szerintem, plusz trágár is.


És, hogy valami hasznosat is írjak, itt van egy elég vázlatos pszeudokód(hoz hasonló) megoldás.


1. Deklarálsz két változót, egyikben a helyes, másikban a helytelen válaszok számát tárolod, mindkettőt inicializálod 0-ra.

2. Kiírsz egy szót, három lehetséges megoldással, és vársz, amíg a felhasználó vmilyen módon megadja, melyiket tartja helyesnek. Én a-val, b-vel és c-vel jelölném meg a válaszokat, és a felhasználó az általa helyesnek tartott betűjelet kell bepötyögje.

3. Eltárolod egy változóban, mit választott a júzer.

4. A helyességtől függően a helyes v. helytelen válaszok számlálóját növeled eggyel.

5. Ismétled a 2-4 lépéseket 10 alkalommal.

6. Kiírod a képernyőre a helyes megoldásokat, melléjük a júzer által megadottakat (ezért tároltad el őket változóban).

7. Kiírod azon változók értékeit, amikben a helyes és helytelen válaszok számát tároltad.


Ez így szerintem bőven szájbarágósabb annál, ami kell ahhoz, hogy meg tudd írni. Szinte csak annyi a feladatod, hogy a magyart C#-ra fordítsd.

2017. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek valahol tárolnod kell a szavakat és a hozzájuk tartozó lehetséges válaszokat. Erre egy Dictionary<string, List<string>> jó lenne, ugye? Csak abba nem gondoltál bele, hogy tudni kell a helyes választ is. Így hát kénytelen leszel saját osztályt írni rá:

class EnglishTestItem {

.. private readonly string[] possibleAnswers = new string[3];


.. public string EnglishWord { get; private set; }

.. public string[] PossibleAnswers {

.. .. get {

.. .. .. return this.possibleAnswers;

.. .. }

.. }

.. public uint CorrectAnswerIndex { get; private set; }


.. //Ehhez csinálsz egy hangzatos kis konstruktort.

}


És akkor a programban már lehet is becuppantani a kérdéseket:

IEnumerable<EnglishTestItem> Questions = ...;

//Nem világos a feladat. A program csak 10 kérdésről tárol információt, vagy a felhasználónak kell 10 kérdésre választ adnia? Vegyük úgy, hogy az utóbbi.


Random r = new Random();

for (int i = 0; i < 10; i++) {

.. //Választasz egy kérdést véletlenszerűen

.. int QuestionIndex = r.Next(0, Questions.Count());

.. EnglishTestItem SelectedQuestion = Questions.ElementAt(QuestionIndex);


.. //Kiírod a kérdést és a rá adható lehetséges válaszokat


.. uint UserAnswer = ...; //Bekéred a felhasználó által adott választ


.. if (UserAnswer == SelectedQuestion.CorrectAnswerIndex)

.. .. //Helyes a válasz

.. else

.. .. //Helytelen a válasz

}

2017. ápr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív, segítőkész jellegű hozzászólásokat, innentől menni fog.:)
2017. ápr. 12. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!