Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az apple m1 chip mennyire...

Az apple m1 chip mennyire időtálló?

Figyelt kérdés

Itt leginkább netezés, filmek, maga a rendszer futtatására gondolok.

Korábban egy i5-ös macbookot használtam de az már kezdett kifulladni.

Ez a híres m1 mennyire lesz hosszú életű? Mert ugye már 3 éves, megéri erre alapozni?



dec. 25. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
8GB RAM-mal semeddig xD Extra 8GB pedig $200, vicc xD Ennyiért már 32GB-ot vettem :D
dec. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
16 giga rammal sokáig. Hiába 3 éves, még mindig a high end x86 chipekkel versenyez, és mivel hajmeresztő módon az M3-at is 8 gigás alapkonfiggal árulják, az Apple nem engedheti meg magának hogy túl hamar elszálljon a MacOS és az alap szoftverek memóriaigénye.
dec. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Mikori az az i5-ös?

Én most egy i5-ös (i5-4xxx) 2014-es Mac Miniről írok. A 4k videót nem viszi (nem is érdekel különösebben), de azon kivül mindenre is elég. A 8GB RAM sem szokott elfogyni.

Most azon gondolkodom én is hogy M1, vagy M2 Mini legyen a következő. Tényleg csak a RAM az amiben érdemes elgondolkodni hogy legyen 16GB. Az már bőven elég mindenre is a következő 10 évben.

dec. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Ha csak net/film/ofiice, akkor még egy jó 8 évig okéskás lehet.
dec. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2017-es air volt i5 5350u procival, de az nagyon szenvedett a 2 magjával a monterey rendszer alatt.

De a 8gb ram bőven elég volt mindenre még így is, és szerintem az apple sokáig úgy fogja megcsinálni a rendszereket hogy ennyire rammal is jól fusson.

Az m1 chip elég erős csak azért érdekelt hogy meddig fogják még támogatni, mert ha mondjuk 2-3 év múlva már nem jön rá a legújabb op rendszer akkor annyira nem megérős ebbe fektetni és helyette az m2-3 a jobb.

dec. 25. 12:00
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
63%
Azt majd az idő eldönti...
dec. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

"Hiába 3 éves, még mindig a high end x86 chipekkel versenyez"

jó vicc 🤣🤣


"az Apple nem engedheti meg magának hogy túl hamar elszálljon a MacOS és az alap szoftverek memóriaigénye."

"szerintem az apple sokáig úgy fogja megcsinálni a rendszereket hogy ennyire rammal is jól fusson." 🤣🤣🤣🤣

https://www.youtube.com/watch?v=hmWPd7uEYEY

dec. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"mert ha mondjuk 2-3 év múlva már nem jön rá a legújabb op rendszer"


Ettől pont nem kell tartanod, ugyanis még ki se vezették az M1-et, és az elmúlt 15 évben kivezetés után 5-7 évig jönnek főverziók Macekre. 5 évnél kevesebb supportot utoljára a kifutó PowerPC-s Macek kaptak. Most is max azok szívnak, akik még épp megvették az utolsó fos inteleket a váltás előtt.

dec. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!