Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudni akarom ,hogy HARDVERAPRO...

Szabolcssss kérdése:

Tudni akarom ,hogy HARDVERAPRON a 9.genes intelek miért olyan drágák? Pedig egy új 12.genes i3 is erősebb egy 9.g bármelyik CPU nál és negyed annyiba kerül. Ezt nem tudom felfogni néztem teszteteket, dupla platinás,aranybevonatu vagy valami

Figyelt kérdés
Annyira jöttem rá ,hogy az emberek töbsége hülye és jegeli is...

#drága #HardverApró #CPU #9.genes intel #9. gen vs 12. gen #drága 9.gen
dec. 27. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
A 12.+ genesekkel sok a probléma a csökkentett teljesítményű magok miatt, ami sok régi programot, főleg játékot megzavar. Nem mindenki vágyik a legeslegújabb dolgokra amik már rendesen lekezelik.
dec. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért drágák, mert azok az utolsó lehetséges fejlesztések LGA1151v2-n és sokaknak komoly előrelépés egy 8400/8600K után egy 9900K. Brutálisan túlértékeltek a 4-10 gen közötti i7-ek és i9-ek.


Szerintem ebben sokszor az is benne van, hogy márkát és nevet vesznek az emberek és nem értéket vagy teljesítményt.


Itt a gyakorin is volt aki megmagyarázta, hogy inkább vesz drágábban hadznált 7700K-t, mint 12100-at, mert utóbbi csak i3...

dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Azért RAM-oknál is vannak nevetséges árak.
dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha kevés van belőlük felemelik az árát. Ha pedig a 12. genes ppoci nem kompatibilis az alaplapjával akkor már alaplapot is kell hozzá vásárolni.
dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy adott foglalat felsőbb kategóriás procijai mindig rohadtdrágák lesznek. Egy mai leggyengébb i5 simán veri a 9. gen csúcsprocit. Mégis drágább utóbbinak a használtára.

(13400F vs 9900K)

80 vs 90 ezer. [link]

Olcsóbb ha cserélsz alaplapot is. Ram matadhat is, mert ddr4 még elérhető, alaplapgüggő.

Fogalmam sincs ezek után hogyan adhatóak el ilyen áron... használt 13400F meg már 70 ezer alatt is van. Garival! Valaki biztosan megveszi ennyiért is, különben nem kelne el. Mert csak addig látnak, hogy az i5, ez meg i7-i9 🤷‍♂️


Ezért jobb AMD-re menni. Már több, mint 1 éve kint az am5 foglalat, mégis érkeznek még új procik a régi am4 foglalatba (5800X3D van még gyártásban, és annak csökkentett képességű, de eladható változatai (~5600X3D))


am5 is ilyen lesz hosszabb távon az ígéretek szerint. a mai 600-as lapokba simán megy majd legalább 3 generációnyi proci.

dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Annyira jöttem rá ,hogy az emberek töbsége hülye és jegeli is..."


Súlyos tévedés ! ők a nem hozzá értő réteg, addig eljut hogy meg nézze milyen cpu-val kompatibilis a lap és úgy válogat bele valamit annyira nem szoktak bele menni a témába hogy jobban megérné e nekik komplett platformot váltani hozzá nem értésük véget.


A hülye az te vagy kérdező.

dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk míg van rá kereslet, az eladók is hülyék lennének olcsóbban adni.
dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Elismerem ,hogy fogalmazhattam volna másképp is a hülyét vagyis helyett, elnézést.

Csak tényleg furcsálom ,mert 35.000Ft egy új 12.genes CPU és a lap is annyi és abban az árba csak egy sima i7 8700 adnak ami nem tud annyit és régebbi és nem értettem.

Köszönöm a válaszokat.

dec. 28. 00:19
 9/14 anonim ***** válasza:
35-ért mi van 12 gen? 12100 is 45 körül kezdődik, ott meg azért lehet a 8700 néha helyben tudja hagyni.
dec. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

64.000Ft egy 13.genes i3-13100

ebben az árban használt i7 9700 at lehet venni ,de!

újat vettél és az tud ugyan annyit kevesebb energiából plusz korszerű.

néztem sok játék tesztet tele van YouTube vele és akkor még nem is beszéltünk a Ryzen ről ilyen árban

100 ért meg az i9-9900 abszolút semmit nem tud jobbat vagy többet.

[link]

Ezért fura nekem.

Csak egyik nap nézelődtem és számomra anomáliának látom ,de lehet csak nekem furcsa...

Én mondjuk megvettem inkább az új gépet nem is bántam meg, mert sokan mondták nézzék használtat jók vannak olcsón.

Hát amennyiért vannak használtan, raktam össze újat inkább és tudom ,hogy ezt még bővíthetem majd.

dec. 29. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!