Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális, hogy GPU 65-70...

Az normális, hogy GPU 65-70 és CPU 55-60 foknál leállnak a játékok?

Figyelt kérdés

Kb. 30-40 percet tudok játszani egy játékkal mielőtt leáll. Van amikor csak kilép, de van amikor kék halál van és a gép is újrindúl. Nem tudok másra gondolni, csak a túlmelegedésre, de MSI Afterburner-el figyelve a videókártya max 70, a proci meg max 60 fokra megy fel.


Ezek magas értékek és lehet ez az oka a leállásnak és lefagyásnak?


dec. 30. 16:55
1 2
 1/13 Dongaben ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem magas értékek. Hmmm... RAM, és Proci-ból mi van a gépedben? ( Alaplap, táp is érdekes lehet.)
dec. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez nem a hőmérséklet miatt lesz, azaz lehet közvetve amiatt. Valószínűleg a vidikari rossz, javíttatni kell. VRAM hiba vagy egy elengedett golyó a GPU-n tud ilyet okozni.
dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Alaplap egy Z390 Tomahawk, a proci 9700k (nincs babrálva), a RAM 32GB (4x8) Vengeance LPX 3200MHz, a táp Seasonic Focus GX 650, a videókártya pedig egy RTX 4070.


A változás annyi az előző konfighoz képest (ahol nem volt fagyási probléma), hogy régebben egy 2070 super volt benne, illetve azóta áttettem a gépet egy másik házba, aminek jobb a hűtése.


Ezen kívül lecseréltem az 1440p monitorom egy 4k-ra, de gondolom ennek semmi köze nem lehet a hibához.

dec. 30. 17:12
 4/13 Dongaben ***** válasza:

Köszi,

Ennyiből szinte biztos, hogy a videokártya okozza a hibát. Driver a gyártó honlapjáról van?

dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, innen:

[link]


Teljesen friss Windows 11 telepítés, minden a legújabb verzióra van frissítve, és a Steam meg Ubisoft Play-en kívül nem is telepítettem fel mást (csak Chrome, Total Commander, meg a dedikált hangkártyámhoz a külön szoftver). Játékok sem torrentezettek, szóval az sem lehet a gond.


Megpróbáltam minden lehetséges hibát kiszűrni, futattam memóriadiagnosztikát (nincs hiba), kivettem a gépemből a régi és lassú 128 GB-os SSD-t (amin a Windows volt) és újrarakáskor egy nemrég vásárolt újra telepítettem fel, mikor átettem a gépet az új házba, akkor kifújtam levegővel a port, procit újrapasztáztam, elvileg top-top álltapotban kéne lennie.


A videókártyát kb. 4 hónapja vásároltam újonnan, de akkor nem játszottam vele, csak kipróbálás szinten ilyen 5-10 percet. Most akartam jobban elkezdeni játszani, de nem tudok.

dec. 30. 17:36
 6/13 Dongaben ***** válasza:
Táp?
dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kikapcsolni az XMP-t, és a GPU és VRAM frekvenciákból levenni 2-300 mhz-et. Ha így megy rendesen, akkor lehet keresgélni tovább hogy melyik órajelet nem bírja már.
dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom gond van-e vele, nincs másik amire kicserélhetném próbára. Az biztos, hogy a teljesítménye elég a gépre, mivel a régi videókártyámnál kevesebb az új ajánlott watt értéket (650 helyett csak 550).
dec. 30. 18:08
 9/13 A kérdező kommentje:

*az újnál kevesebb


XMP-t ki tudom kapcsolni BIOS-ban (csak egy kattontás), GPU frekvenciát nem akarnám piszkálni a garancia miatt, meg eleve bírnia is kellene.

dec. 30. 18:12
 10/13 Dongaben ***** válasza:
Azt tudod, hogy milyen táp? Pontosan? ( Azok "névleges teljesítmények". ) A gyakorlat más egy kicsit. Magam részéről csak ennyi a tippem. Amúgy, mindent jól csináltál! :)
dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!