Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A HDD tányérja hogyan tud...

A HDD tányérja hogyan tud darabokra törni?

Figyelt kérdés
Láttam olyan YouTube videót, ahol adatmentést csináltak volna, de leszedték a HDD fedlapját és ripityára volt törve benne a tányér. Nekem rémlik, hogy gyerekkoromban szétszedtem egy HDD-t és elgörbítettem a tányérokat. Tehát nem eltört, hanem elhajlott. Neten is olvastam, hogy alumíniumból van. Akkor hogyan tud széttörni úgy, mintha mondjuk üveg lenne?

dec. 30. 17:07
1 2
 1/11 Dongaben ***** válasza:
0%
Nem alumíniumból van....:) Kalapáccsal rávertek egy párat. Amúgy: Átfúrják több helyen a HDD-t az adatok megsemmisítéséhez. És, még így is lehet adat-töredékeket visszaszerezni.
dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Ez csak anyag, fém. Gyártási hiba során simán elérhetik az anyagfáradást x év alatt ezek a lemezek. 5-7-10 ezer fordulattal mennek percenként. Versenyautó!! Ha van egy gyenge pontja a lemeznek, mert elszartak valamit a gyártás során, akkor a centrifugális erő szétszakíthatja, abszolút.
dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dongaben ***** válasza:
40%
A HDD mágneses alapon tárol, mint a régi magnókazetták. Alumínium? Komolyan?
dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Valaki a földhöz vágta..

Vagy kiesett a panel 10. emeleti erkélyéről a beton parkolóra..

dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
31%

nem csak aluminiumbol hanem uvegbol es keramiabol is keszulnek


azok meg eleg torekenyek


nos pont ugyan ugy mint az optikai lemez


lattal azt is sokat?


abbol is van olyan anyagu hogy hajlitgathatod es inkabb csak szet nyulik a nagy erore deformalt lesz total athajthatod mire vegre letorik


De van ebbol is olyan ami apro szilankokra torik nagyon kicsi erohatasra hajlitasra is

dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

de hogy femre terjunk vissza igy vannak azok is

az aluminium es a vas es egyeb otvozetek is


gyartas techtol fugg melyik menyire torekeny mennyire merev, hajlekony rugalmas stb.

dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

#3 "A HDD mágneses alapon tárol, mint a régi magnókazetták. Alumínium? Komolyan?"

Igen, komolyan. Tudod, a lemez nem egy homogén valami. Először elkészítik a lemez merev alapját, majd erre hordják fel az adathordozó réteget.

Képzeld, a floppy alapja meg műanyag. Pedig mágneses adathordozó. Ez pedig úgy lehetséges, hogy a műanyag lemezre viszik fel a mágnesezhető réteget.

De hogy mást ne mondjak, a magnókazettáknál szintén.

dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dongaben ***** válasza:
0%

Kedves "ma 23:59" anonim válaszadó,

Én, konkrétan gyártottam is merevlemezt anno. Tudom, miből van, de köszi, hogy fikáztál. :)

dec. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sehogy ne higyj a YT vieóknak egyből...

Az egy sima rozsdásodásra is hajlamos mágnesezhető acéllemez, ami hajlítható is...


Full baromság átfúrkodni, bőven elég egy csiszolópapírral rommá karcolni, vagy berakni a mikróba 2-3 percre...

dec. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Neten is olvastam, hogy alumíniumból van. Akkor hogyan tud széttörni úgy, mintha mondjuk üveg lenne?"


Melyikről olvastál?

Gondolom a 3,5” méretű HDD-ről, mert abban általában alumínium tányérok vannak.

Viszont a 2,5”-os HDD-hez üveg tányért használnak már többnyire.

(Azaz találhatsz olyat a kissebbik HDD-ból is, aminek hajlítható a tányérja.)


(Akinek van kedve és felesleges 2,5”-ös HDD-ja az kipróbálhatja, hogy a három márka közül melyik(ek)nek a HDD-ja törik el.

De nehogy puszta kézzel próbálja meghajlítani, mert ott fog elvérezni!)

dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!