Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magas GPU terhelésnél kikapcso...

SIDLER22 kérdése:

Magas GPU terhelésnél kikapcsol a gép. Videókártya vagy táp okozhatja?

Figyelt kérdés

Akár játszok vagy renderelek A.I. képeket... Magas videókártya terhelésnél (SAPPHIRE PULSE RX 7900 XTX) elkezd melegedni a kártya majd lekapcsol a gép. A kártya legmagasabb hőmérséklete a kikapcsolás előtt olyan 95 fok körül van (a VRAM-on).

Eddig arra gondoltam, hogy túlmelegszik a videókártya, de aztán többen mondták, hogy akár tápegység is lehet.

A tápegységem egy Gigabyte P750GM. A kártya maximum fogyasztása pedig 300 watt tehát simán bírnia kéne a tápnak. Pláne, hogy egy merevlemez van csak rákötve fogyasztóként meg egy 125 watt TDP-s Ryzen 5800X ami persze nem is megy maxon. Szóval erősen kétlem, hogy táp lenne mert papíron ezt el kéne bírnia.

Természetesen teszt tápom nincs itthon ezért kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok erről. Kéne egy elég biztos megállapítás, hogy új tápot kéne-e vennem vagy más a probléma mert nem szeretnék fölöslegesen kidobni 50-60 ezret új tápra ha nem az a baja.

Egyébként a gép úgy kapcsol ki mintha az áramot el vennék tőle. Nem tudom, hogy ilyet videókártya tud-e művelni egyáltalán.



jan. 1. 10:03
A kérdező szavazást indított:
Videókártya probléma
Tápegység probléma
Valami más alkatrész lesz
7 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Mindkettő lehet. Próbáld ki egy másik táppal, vagy a kártyát másik gépben.
jan. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pont erről beszéltem, hogy erre nincs opció. Amúgy nyilván fel se tettem volna a kérdést.
jan. 1. 10:26
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor el kell vinni szervizbe, nekik vannak alkarészeik amivel kitudják szűrni a hibát.
jan. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Sz@rok ezek a tápok, de azért ennyire nem.

Lehet valahol valami hőfokvédelem bekapcsolva maradt/bekapcsolódott és az lövi le as kártya vagy a proci miatt az alaplapot. nagyon ritkán előfordul ilyen is. Érdmes átnézni a biost és a amad driver védelmi beállításait.

jan. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Azért ezzel óvatosan #4! Öcsém is így járt, hőmérséklet miatt kikapcsolt a gépe játék közben. Kikapcsolta a biosban a hőmérséklet védelmet, megszűnt a probléma, úgy 2 hétig, aztán megint kikapcsolt, de azután soha többé nem indult el. Az alaplapon égésnyomok miatt a garancia ugrott, új alaplapot kellett vennie.
jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

A Gigabyte P-GM tápod egyáltalán nem híres. Lehet, hogy az a problémás.


- "E szint • Potenciálisan veszélyes"

[link]


- "F szint • Azonnal cserélje ki"

[link]

jan. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

#6: A robbanós PGM híres, de nem ilyen terheléstől szállnak el és nem így.


#5: A gyári spec szerinti értékig nyugodtan elmehet, az hogy öcséd ezt túllépte.... :D


Talán még érdemes lenne megnézni a kártya hűtőjét,lehet ezen is a referencia blokk van amiből sok hibásan került ki és visszahívták.

jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

gephaz?


tap is ugyanugy tulmelehedhet foleg ha egymast gerjeszti minden, neki pedig sajat hovedelme van


7900xtx nel pedig egyaltalan nem normalis ilyen hofok

vagy tenyleg huteshibas vagy valami mas van vele


erdemes kiprobalnod hogy fixalod fps t olyan 2/3aval kisebbre mint ami atlagos fix nelkul


azert hogy igyis tulmelegszik e kartya es le is all gep


mert akkor velhetoen nem egyszeru tulterhelesrol van szo hanem hibarol

vagy elegtelen hutesrendszerrol (teljes gephaz minden egyeb)

jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

7-es nem tudom a kártya hűtőjén mit nézhetnék. A hőfokok 95 max 100 fok körül vannak. Ha jól tudom ez még a "normális maximum" és olyan 110 körül kapcsolna le a kártya, de akkor is csak maga a kártya kapcsolna le. Bár eleve le sem kapcsolna mert melegedésnél visszaveszi a teljesítményt. Viszont a teljesítményt nem veszi vissza a kártya.

A tápegységet meg nem értem. Ha ennyire sz@r akkor egyáltalán minek gyártják le? Van egy táp és Tier listeken a legalja értékelést kapja és ha az ember még ennek ellenére is bízik benne és megveszi akkor is nem tudja ellátni azt amire készült. Más elektronikai termékeknél ilyen esetben értesítik a gyártót majd az leállítja a termék gyártását és esetleg visszatérítést ad a vásárlóknak. Tápegységeknél nincs ilyen bevizsgálás? Miért tartunk ott vele, hogy Tier listeket kell csinálni, hogy melyik képes egyáltalán az előírt értékeken belül működni?

A 8-ast tudom, hogy trollkodik, de azért neki is kijár a válasz.

Nos a helyzet az, hogy próbáltam levenni az FPS számot és akkor valóban nem áll le a gép. Így csökkent a fogyasztás és a hőmérséklet is. Tehát semmivel nem vagyok előrébb mert mindkét érték csökkentve lett egyszerre.

Az első 2 bekezdésben meg igazából annyit mondasz, hogy vagy a táp vagy a kártya hibás. Köszönöm, eddig én is eljutottam.

A gépházról meg csak annyit, hogy valóban lehetnek gondok a hűtésével ugyanis lehet, hogy nem túl nagy a légmozgás a házban, de a helyzet az, hogy a gépház oldala le van véve és közvetlen levegőt kapja a szobából.

jan. 1. 14:14
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

"7-es nem tudom a kártya hűtőjén mit nézhetnék."


Az, hogy milyen. A referencia hűtős XTX-eknél volt egy hibás sorozat, ami túlmelegedett. Ha van lehetőséged rá akkor próbáld ki úgy a gépet, hogy a gépházat lefekteted és így a kártya függőlegesen fog állni. Ha a tieden is a referencia hütő van és hibás, akkor ebben a helyzetben ( amikor a kártya az élén áll ) ~20 fokkal hűvösebbnek kell maradnia terhelés alatt. Ha ez történik akkor akkor viheted vissza a kártyát gariban.


Ha nem változik semmi akkor még előfordulhat, hogy a hűtő rögzítőcsavarjai nincsenek kellően meghúzva és elégtelen kontakt miatt melegszik el.


"A tápegységet meg nem értem. Ha ennyire sz@r akkor egyáltalán minek gyártják le?"


Jó az a táp is, de a túláram védelmet elrontották benne így képes elmenni 30%-kal a névleges terhelés felé, majd néhány áramkör "felrobban". A 750-es esetében ez 1000W környékén fordul elő, téged ez a probléma nem érint. A te tápoddal, pont az a probléma, hogy a névleges 750W+10% helyett elengedi magát 750+30+%-ig, nem pedig az mint a dzsunka tápoknál hogy a névleges terhelés előtt már meghal.:)



"Tehát semmivel nem vagyok előrébb mert mindkét érték csökkentve lett egyszerre."


De ezzel előrébb vagy mert így valószínűsíthető, hogy a kártya túlmelegszik és azért áll le.

jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!