Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha Nvidia-ról AMD-re váltasz(v...

Ha Nvidia-ról AMD-re váltasz(vagy fordítva),okozhat bolondságokat vagy mit gondoltok erről? A DDU használata ennyire szükséges?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam h a DDU-t akkor kell elővenni ha valami gebasz van, csak simán az eszközkezelőben csináltam, videókártyák-illesztőprogram-eszköz eltávolítása. Ennek is elégnek kell lennie.

De mióta kártyát váltottam, van 1-2 furcsaság és nem tudom hogy emiatt van-e. YT vidik random megállnak 1-2 másodpercre, meg a Hearthstone ami soha nem akadt, akkorát akadt hogy aszittem kifagyott. Bár a YT bug csak Edge-ben fordult elő, Firefox-ban nem


jan. 1. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Váltás előtt törölni kell az Nvidia vagy az AMD drivert. Mert az AMD-nek és az Nvidia-nak nem ugyanaz a driver kell.
jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy nem jó, hogy az AMD és az NVIDIA driver is rajta van.
jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De írtam hogy letöröltem
jan. 1. 17:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen írtad. De nem a DDU-val. És nem jól gondolod, azt nem csak akkor kell használni, ha "gebasz" van, hanem minden videokártya váltásnál. Én még akkor is használom, ha gyártón belül váltok. Az az utolsó bitet is eltávolítja az előző videokártya meghajtó programjából. Szóval álljál csak neki a DDU-val. Miért nem jó neked az, ami több százezer embernél bevált?
jan. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát mert furcsának találom hogy ilyen alap dologhoz kell egy 3rd party alkalmazás. És eleve aki meg nem nagy számtech guru, vagy nem is tud angolul, honnan tudna erről? Én is mondhatnám hogy több 100 ezer embernek fingja nincs mi az a DDU csak azt hiszik kiveszem a kártyát azt beteszem a másikat, és valszeg sokaknak probléma mentesen ez is működik, nyilván kiszámíthatatlan
jan. 1. 19:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek ilyen problémája van az vagy kerít ismerőst aki ért hozzá vagy elviszi a szervizbe.
jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Őszintén szólva egy windows újrahúzás is jól jön időnként, GPU csere tökéletes alkalom erre. Ilyenkor az ember (legalábbis én :D) úgyis kitakarítja a gépet, ha már belenyúl. És ha már úgy is szöszmötölős időpazarlás van, akkor érdemes rászánni az időt és az oprendszert is újrahúzni. Szerintem. Az megoldja/elkerüli az ilyen problémákat.
jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Hát mert furcsának találom hogy ilyen alap dologhoz kell egy 3rd party alkalmazás"


Igazából nem "kell" de erősen ajánlott.


Pl a Radeon RX 5000 szériája során anno egész sokat lehetett hallani arról hogy emberek fekete képernyőre meg egyéb bajokra panaszkodnak amik érdekes módon nem annyira fordultak elő a tapasztaltabb tech youtubereknél akik rendszeresen tesztelték őket. Valszeg az átlagos felhasználók egy része csak berakta az új kártyát leszedte a friss drivert és uccu neki a tesztelők meg tiszta telepítéseket végeztek.


Én is most már többi mint 1 éve váltottam Geforceról Radeonra de DDU val előtte töröltem mindent és nem volt még semmi driver problémám.

jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Okozhat, igen.


DDU - nem minden esetben kötelező, lehet hogy nem lesz semmi bajod ha csak szimplán uninstallt nyomsz az előző driverre, kicseréled a kártyát és rárakod az új drivert, de ha mégis gáz van akkor úgyis DDU kell, tehát megspórolhatsz magadnak egy szerencsejátékot meg egy esetleges extra kört, és kezdheted DDU-val. Nem mintha olyan nagy feladat lenne használni, és megspórolhatsz vele egy fejfájást.

jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!