Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért akad ezen a gépen a gta 4?

Pillowtalk2216 kérdése:

Miért akad ezen a gépen a gta 4?

Figyelt kérdés

Felháborító.. :D Beleszaggat laggos stb..


Már azzal is bajban voltam, hogy felbontást tudjak állítani, mert azt se engedte, de itt már ezt a kérdést valaki fel tette, és onnan nekem is sikerült megcsinálni. Amínt mindent legmagasabbra teszek, már észrevehetően akad. a game folyamatos, csak "beakadozgat"... És amúgy is csak 3gb-nyi gpu-t mutatt a 6 helyett :D


ADATOK:



ALAPLAP: Gigabyte b450M-H



CPU: AMD Ryzen 5 1600AF



RAM: Corsair 3000Mhz 16GB



GPU: RX 5600XT 6gb GDDR5



SSD: 120GB és 2TB HDD



Táp: Zalman ZM600-gsii 600w



jan. 2. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

DXVK-t rakd fel hozzá, erősen ajánlják a játék PC optimalizálatlansága miatt. A mod skálázható a GPU méretéhez.

https://www.youtube.com/watch?v=aUIhtXzdeZY

jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Korabeli hardveren futtasd és máris nem lesz gond. Ezt a játékot még egymagos processzorra, 1024x768 felbontásra tervezték, hiába a sokmagos CPU és a bika GPU hatalmas mennyiségű VRAMmal, a játék egyszerűen nem használja ki, mert akkoriban ez még nem volt.
jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es. Sajnos nincs itthon régebbi gépem ennél.


Sajnos nem soha nem játszottam még a GTA 4 story-jával és most jutottam el oda, hogy ezt is végig vigyem. 1-es utánna nézek akkor, és hát ha ez segít. Minden esetre köszönöm a válaszokat.

jan. 2. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen verzióval játszol?


Ha a Rockstar Launcherrel szeded le, ott az a gond, hogy nem igazán modolható, és nem is a legjobb verzió.


Egyébként az 1.0.7.0 patch működött a legjobban teljesítményt illetően, tudsz downgradelni rá [link] vagy ha DVD-s / "egyéb" változata van meg a játéknak akkor patchelheted simán:

[link]


A gépednek egyébként simán kellene futtatnia, legalábbis 1.0.7.0 patchen.

Én hasonló konfiggal játszottam ki legutóbb, ráadásul grafikai modok tömkelegével 1080p 60fps-sel egészen stabilan, az egy Ryzen 3600, 16GB DDR4, GTX 1070-es gép volt. Hülyeség hogy régebbi hardver jobban viszi, single core teljesítményben és akármiben is jobb egy modern proci mint egy 2009-es amikor ez a játék megjelent.

Egyszerűen csak egy borzalmasan optimalizált PC port lett a GTA IV, tehát sajnos a legtöbb esetben nem elég csak letölteni és elindítani, hanem bele kell kicsit ásnod magad hogy megfelelően fusson.

jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 hogy mondhatsz ekkora f@szságot ember...
jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2008-as játék akkor már javában jelen voltak a többmagos rendszerek, de mindegy is.
jan. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#3 a dvd-s van meg és a 1.0.7.0 patch és a #1 válaszoló leírta alapján megnéztem egy DXVK-s videót és ezzel a kettővel, már teljesen jól fut teljesen magas beállításokkal és 60+ fps-el-- Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
jan. 4. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!