Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » P4 Celeron gépen érdemes...

P4 Celeron gépen érdemes XP-ről Win7-re váltani?

Figyelt kérdés

Adott egy Socket 478 P4 celeron 2,35 Ghz gép 2 Gb rammal, Geforce 128 Mb videokártyával. DVI-n átjátszottam HD tv-re de nézhetetlenek az online videók.A proci 100 százalékon pörög akár flash, akár html5 a lejátszó és csak ezzel van elfoglalva.Nem értem miért, korábban minden további nélkül működött a dolog hasonló felbontású monitorral, alaplapi intel videókártyával.

Kérdés: Megéri-e keresgélni bele egy olcsó erősebb procit, vagy esetleg oprendszert váltani xp-ről felfelé? Nem tudom elhinni, hogy ez miatt el kell dobnom egy nem is annyira gyenge gépet...



#videó #HTML5 #HDMI #DVI #youtube akad
2016. máj. 27. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Én meg azt nem hiszem el, hogy egy tizenéve sem erősnek reklámozott P4 cerkára "nem is annyira gyenge gép"-ként hivatkozol. Ilyen procikon nem tesztelik már sem a flasht, sem a html5-öt támogató böngészőket. Ez van, semmi sem tart örökké. Ellenben bármelyik bontóban gombokért kapsz C2D-t lappal együtt, azzal talán elleszel egy darabig.
2016. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezen maradjon a XP.

Ideje új PC-t venned, ez már elavult.

30e Ft-ért már használható 2 magost kapsz, amire már mehet az újabb Windows.

2016. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Erre inkább Linux.
2016. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem
2016. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
70%
Erre inkább ezt rakj: [link]
2016. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, közben meg is oldódott a kérdés. Vettem bele egy 3ghz nem celeron p4 procit 800 forintért, és ezzel úgy néz ki megy a dolog, 65-75 százalékon pörög és nem akad.

Nem igazán értem, hogy ugyanazt a feladatot, amit öt éve vígan elvégzett ugyanez a gép, ma miért nem bírja elvégezni.Itt valami el van cseszve, direkt vagy véletlenül nem tudom... Egy youtubos videót vígan kiszolgál a 10 megabites internetem, érdekes, hogy a gyengesége ellenére elvileg mégis nagyságrendileg gyorsabb pc-n bukik el a lejátszása. Nem vagyok az a mindent rögtön kidobós ember, ebben a szerencsétlen pc-ben is cseréltem már fél éve 5 db nagy kondenzátort vagy 300 forintért, aztán meg egy erősebb táp kellett bele, mert nem bírta a új usb-s vinyót meghajtani. Az is volt 1500 forint, szóval már 3 ezernél tartok, de az még mindig töredéke a 25 ezernek :-) és ugyanúgy működik most. Tulajdonképpen semmi mást nem csinál ez a gép, csak a televíziót internetesíti. A TV amúgy Samsung SMART, de azért sem adnék még egyszer plusz öt forintot sem, önmagában csak bohóckodásra jók az internetes képességei, amiket pedig annyira hirdettek amikor megvettem.

2016. máj. 28. 09:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, én amúgy a DOS 6.22 idején kezdtem számítógépezni, a RAM 640 kilobájt volt, benne az op.rendszerrel, a futtatott programmal, a proci meg 100 mhz-en sistergett. Aztán az Indycar vagy milyen nevű autóverseny játék egész jól futott rajta. Szóval valszeg nekem a 2,3 Ghz celeron 2 GB rammal ezért nem tűnik gyengének egy internetezéshez.. :-)
2016. máj. 28. 09:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Én meg C64-en kezdtem számítógépezni, 1 MHz-es processzorral meg 64KB RAM-mal. És? Azóta eltelt 25 év, nyilván változtak a dolgok. 100 MHz-es pentium idején nem volt ingyen HD tartalom (meg pénzért sem), most meg van. Még ha 10 év távlatában vizsgáljuk, akkor is rengeteget változott a világ. A fejlesztés nem áll le, folyamatosan új fícsöröket, hibajavításokat, biztonsági frissítéseket adnak ki. A weboldalak kódja is fejlődik, egyre több a szkript, egyre színes-szagosabb a felhasználói élmény. Ez sokszor a hatékonyság rovására megy. Persze értelmes keretek között optimalizálják a kódot, hogy ne legyen használhatatlan egy átlagos gépen. De az "átlagos gép", legalábbis a reklámbevételek szempontjából legrelevánsabb fejlett világban, az már nem a p4 cerka, hanem valahol az i3-i5 tartományban van. Objektíve sokszor annyi a rendelkezésre álló teljesítmény, mint a "nem annyira gyenge" gépeden. Ez van, ezt veszik alapul a fejlesztők. Ha nem akarod ezt a játékot játszani, nem muszáj, vehetsz DVD-ket, azokat a mai napig lejátssza a géped. De ha modern tartalmat akarsz fogyasztani, akkor el kell fogadni, hogy ahhoz modern gép is kell. Senki nem veszi figyelembe a piac pár százalékát kitevő tizenéves gépeket.
2016. máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most éppen egy alig öt éves DELL laptoppal szívok, amit munkára használtam, nemrég vettem helyette egy Core i3 Asust. Tökéletesen működik a Dell, de persze XP-t vettem rá annó. Ma is azt használnám, ha nem kényszerítene mindenki arra, hogy váltsak felfelé. Xp-n már panaszkodik a Firefox, a Chrome, a Flash, mindenki... Na gondoltam akkor legyen rajta Vista. Ezt persze már nem vettem, hanem szereztem. Xp-t vettem, nekem jó lenne ha működne úgy mint régen, de nem... Na szóval Vista. A hajam elhull tőle, nem vagyok képes egy nyavalyás Flasht rátenni. Se exe, se msi installert nem indítja el. Hibaüzenet semmi, csak nem fut le és kész. Van rajta sp1, sp2, kikapcsoltam az UAC-t, minden fellelhető vajákolást már megcsináltam, de nem! Szétütöm, kikészített! Grrr! Fejlődés...
2016. jún. 2. 08:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát én inkább tennék rá Win7-et akkor már. Az ezeréves céges gépeken is mindenhol az van, ha van legalább 2 giga RAM, simán jó az. A flasht viszont nem rakom fel, ha nem muszáj, ma már úgy is HTML5-öt használnak mindenhol.
2016. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!