Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek a gyártók mennyire...

Ezek a gyártók mennyire gyártanak veszélyes tápokat mennyire kell óvakodni tőlük?

Figyelt kérdés

És ezen belül melyik típusuk az amit semmiképp nem szabad megvenni mert nagy esélye van annak, hogy baj legyen eldurranjon a tápegység, ne tudja közelről sem leadni a ráírt teljesítményt vagy még rosszabb esetben egy egész gépet is elvisz? Illetve melyek azok amikre még rá-rá lehet bízni egy gépet ártól függetlenül? Pár kicsit nevesebb gyártóról is kérdezni szeretnék amiket azért mert látok jó áron menni néhány tápjukat magasabb és jobban alacsony áron. De itt gyakori kérdéseken és prohardveren is olvasom, hogy ezek a problémák sok modelljüket jellemzi még drágább modelleknél is. Mármint más alkatrészeket ritkán visznek de sokszor pukkannak. Vagy közel nem olyan a teljesítményük. De olyan gyártók is lesznek itt akikről már hallottam jókat csak nem olyan ismertek ezért nem ajánlják őket. Más gyártókkal kapcsolatban érkező válaszolók kíméljenek, hogy csak ezt csak azt érdemes. Van néhány akikben én is jobban bízom, de a kérdés azért született meg ha esetleg vénetlenül pont közülük kellene vagy akarnék választani valamiért, akkor mennyire kell vagy mennyire nem kell félnem tőlük?!

Gigabyte, Zalman, Raidmax, LC-Power, Kolink, Cooler Master, Darkflash, Super Flower, Riotoro, Deepcool, Aigo, Segotep


Ezekről a gyártókról pedig csak pár jó véleményt hallottam:

Azza, Aqirys, Evolveo, Logic, XPG, Thermaltake, Lenovo, Inter-Tech, Njoy



jan. 10. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Javaslom figyelmedbe az alábbi:

[link]

tesztek alapján készült listát. A Tier E/Tier F kategóriás tápszériákon - amelyek ellenjavalltak - kívül a többi - felhasználási helyzettől függően alkalmazhatóak.

jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Semennyire, ők is attól a néhány kínai meg tajvani cégtől veszik az áramköröket, mint a patinás márkanevek, csak rövidebb a garancia, kevesebb a tartozék, gémermatrica meg funkció. Az EU-s előírásoknak már amúgy sem lehet megfelelni a régi dzsunka tápegységekkel - a tápegység okozta kárral riogatásnak még a 2000-es évek elején, 20 évvel ezelőtt gyártott termékek adják az alapját mikor pusztított a kondenzátor járvány. A mára nézve semmi relevanciája nincs, nyugodtan vehetsz olcsóbb tápot.
jan. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

"A mára nézve semmi relevanciája nincs, nyugodtan vehetsz olcsóbb tápot."


Nyilván azért tűzveszélyes jó néhány gigabyte matricás vacak is, mert bátran lehet venni olcsóbb tápot is...

jan. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
#3: Az pont azért tűzveszélyes, mert nem az olcsó táp, hanem a félszázezres kilowattos kategória, aminek gímernek meg modulárisnak kell lennie meg még énekeljen is forogva. Éppen hogy jobban jár az ember, ha az ilyesmit kerüli és olyat vesz, ami csak az alapfunkciókat tudja.
jan. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

A felsoroltak közül a Super Flower a legjobb név, sajnos Magyarországon kb. elérhetetlenek a termékeik.


Njoy, Evolveo, Logic, Intertech, Aigo, Darkflash: csak hulladékot árulnak, minden termékük kerülendő.


Az összes többi márka esetében megtalálható a kínálatban jófajta és veszélyes táp egyaránt. Bocs, de most nem áll módomban mind a több száz modellről írni, de a review-ok meg a tier listek segíthetnek besorolni, melyik mit tud.

jan. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat volt itt egy válaszoló akinek úgy látom törölték azt a válaszát ahol azt írta, hogy a Gigabyte tápok veszélyesek. És ha már ez a téma feljött gondoltam rá kérdeznék két konkrét modell tipusra a Gigabyte P B 450-650W tápok és a Gigabyte P__GM tápegységek biztonságosak. Kicsit bonyolultan találtam meg őket psu tier listen mert ahogy nézem Tier B-től egészen Tier E-ig az összes kasztban szerepel dz a modell szám. A Gigabyte PB van jelen háromban is. Az, hogy benne szerepel egy biztonságos Tier listán egy táp az garancia arra, hogy biztosan jól fog működni a táp?


[link]


[link]

jan. 11. 11:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsi most nézem az a válasz nem lett törölve!
jan. 11. 11:50
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Minden gyártónak vannak jobb és rosszabb szériái, de van pár abszolút kerülendő és pár nagyon ajánlható gyártó.


Ajánlható:

Thermaltake, Zalman


Normális:

Gigabyte, Cooler Master, Super Flower, Deepcool, Evolveo, Lenovo, Njoy


Kerülendő:

LC-Power, Kolink


Fogalmam sincs:

Raidmax, Darkflash, Riotoro, Aigo, Segotep, Azza, Aqirys, Logic, XPG, Inter-Tech

jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, úgy látom eléggé figyelmetlen vagy. Azt sem vetted észre, hogy a Gigabytenak a GM jelölésű tápegysége valóban Tier A és B kategóriában szerepel. Csak nem figyeltél oda, hogy az UD Tier B, Aorus Tier A. (Non Aorus, UD Tier F) tapasztalatom nem nagyon van egyik szériával sem mert én már 8 éve használok pl ugyanúgy egy Tier E kategóriás tápot hibátlanul egy olyan konfig mellett ráadásul ami most határeset a fogyasztást illetően ez másnak lehet, hogy 8 nap alatt elkezdene szarakodni. És a Tier jelzés nem garancia arra bizony, hogy jó lesz a táp. De minél jobb helyre teszik annál kevesebb az esélye, hogy rossz lesz. Azonban a második linkelt Gigabyteról azt tudom elmondani, hogy a 3-as szerintem kimondottan arra a modellre gondolt. Na azt a tápot messzire kerülje el mindenki. Mert az nem, hogy a gépre de még a saját életére nézve is veszélyes lehet. Rengeteg gyári hibás modell készült belőle amik konkrétam kigyulladtak. Komolyan mondom hamarabb mernék a gépem rá kötni egy Akyga Basic féle szutyokra mint arra. Már az árukeresőn is elég rosszakat írtak róla. Nézd meg ezt a videot konkrétan a Gamer Nexusnál kigyulladt egy modell…

[link]



Én így más Gigabyte tápot sem vennék a PB is érdekes, hogy a 650w modell Tier C. A 450/550 Tier D, az 500 már Tier E de emögött BH jelzés is van. Komolyan a Gigabyte több termékét is baszta már el főleg videokártya hűtések terén amikor egy Manli GTX 1080 hűtése sokkal jobb volt pl. De komolyan amikor legyártották azokat a tápokat ki sem próbálták csak megfogták magukat és kiadták vagy mi? Zalman tápokról szintén rosszakat hallok. Azokat is kerülném boztos van jobb szériájuk de kitudja melyik az. Cooler Master is gyártott már hulladék szériát mint pl a B500 széria. Illetve az Elite, Masterwatt széria is vagy jó lesz évekig vagy hamar döglődni kezd személyesen ezekhez sem volt szerencsém sajnos.

Njoy, Segotep és Inter-tech tápokról én is olvastam már, hogy meglehet egy konfigot építeni de nem sokan vesznek ilyen tápokat ezért nem ajánlott. Evolveo meg pl telefonokat is gyárt de ettől még ez sem egy megbízható márka túl ismeretlen. Darkflash és Aigo esetén csak gépházakról, processzor hűtőkről tudok írni vannak nagyon jó olcsó megoldásaik is. De akadnak olyanok amiken semmi szellőzés. A hütők elvileg jók úgy tudom az Aigo az pont a Darkflash alvállalata. Tápot egyenlőre nem vennék tőlük. Deepcool tápok néhány modellje az alsó kategóriában nem tudja azt a szintet hozni ami rá van írva. Kolink és LC-Powernek vannak megbízható szériái de 25 ezer forint ezek sem ajánlottak. Lenovo tápok jók de ezeket normális pc-re szerintem nem tudod rá kötni csak úgy. XPG az is mert ezek pedig Adata tápok lényegében. Azza Aquir nem tűnnek rossznak egyre ismertebb nevük de ezeket is hagynám még.

Viszont a Riotoro és Raidmax tápok tényleg jók Riotoro Seasonic belsőt kapott Raidmax meg ha minden igaz Super Flower ami amúgy innen a legmegbízhatóbb.. Nem ismert nevek de ezeket megmerném venni. 20 ezerért az a Raidmax Vortex ami van árukeresőn jó kis táp pl az olcsóbb Giga tápok helyett sokkal ajánlottabb. Az olcsóbbik modellt nem tudom. Riotorot meg sajnos már nem lehet kapni. Ezek a gyártók is szimplán azért nem tudnak feltörni mert viszonylag új kevésbé ismert gyártók. De a Seasonic B12 szerintem a legjobb ilyen áron de, hogy említsek párat FSP Hyper Pro, Hydro, Chieftec Proton, Stellpower, Rajintek Ermis, Nzxt C, Msi Mag, Endorfy/Silentium Vero 5 ezekkel szerintem nem lenne gondod.

A Gigabyte GM árán pedig ott vannak még mindig a Seasonic B12 modellek akár a 850W is jó táp. De kicsit drágábban már van Focus is. Vagy Chieftec Powerplay,FSP Hydro GSM Lite Pro vagy Adata Kyber, Core Reactor, BQ 12M, Kolink Regulator már csak az ATX 3.0 miatt is megérik.

jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!