Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jobban járok 2 SSD-vel a...

Jobban járok 2 SSD-vel a gépemben, mint 1 SSD és 1 HDD meghajtóval?

Figyelt kérdés

Játékok szempontjából kérdezem, mert jelenleg a jobb játékokat telepítem a Win-es SSD-re, mivel azokon elvileg jobban futnak a nagyobb gamek.

Mi a véleményetek? Az SSD 1 TB-s a HDD 2.

Köszi!



jan. 12. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kevés játék követeli meg az SSD-t, de SSD-ről jobb játszani szinte bármit, mert sokkal rövidebbek a betöltési idők mint a HDD esetében. Ha elég az 1TB tárhely én mindenképp az SSD-re szavaznék.

A HDD "olcsó" tárhelynek való manapság, arra kiválló (film, zene, és egyéb archiválandó cucc nak)

jan. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1db 4TB m.2 SSD még jobb.
jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha egyre megy minden attól nem lesz a végén lassabb a rendszer?
jan. 12. 08:51
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Nekem 3DB meghajtó van a gépemben.

1 Db 1TB SSD a rendszernek és a munkának, 1db 1TB SSD a játékoknak, és 1DB 3TB HDD mindenféle statikus adatnak tárolásra, mentésnek.

Marha jól elvannak. A HDD csak akkor megy, ha másolok rá vagy le róla valamit az SSD-ken történnek a dolgok azok gyorsak semmilyen lassulás nincs a gépen.

jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

"Kevés játék követeli meg az SSD-t"


Hát ha nem is követelik meg, de azért van rengeteg játék ahol érezhető gondokat tud okozni a HDD. Főleg a nagyobb nyilt területekkel dolgozó játékok ahol folyamatosan kell betölteni adatokat, ott simán előfordulhat hogy texturák késve jelennek meg stb, mert egyszerűen nem tudja elég gyorsan tölteni.

jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És hogy tudom megnézni, hogy van-e hely a gépben 3 meghajtónak?
jan. 12. 10:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 A mondat másik fele, pont ezt írja le. Az SSD-t pár komolyabb cím követeli meg, de szinte minden játékot jobbá tesz, a töltési idők rövidülése.

#6 Azt, hogy milyen és mennyi meghajót képes kezelni a gép azt az alaplap/processzor páros, és persze a ház/táp kialakítása határozza meg.

Átlagos nem túl régi épített gamer gépek 1 vagy 2 NVMe és pár darab SATA meghajtót tudnak kezelni. Tipustól függően.

jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
B650M D3HP alaplapom van
jan. 12. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:

2 M.2 foglalat van a lapodon, így 2 M.2 SSD mehet bele.


Én őszintén nem terveznék HDD-vel egy mai gépbe, igenis számít főleg mai, nyílt világú játékoknál. HDD-nél simán előfordulnak microlaggok.

jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor majd hamarosan cserélni fogok. Melyik márka megbízható jelenleg?
jan. 13. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!