Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy SSD meghajtóval elérhető...

Egy SSD meghajtóval elérhető bizonyos mértékű teljesítmény növekedés vagy adjam fel ezt a harcot?

Figyelt kérdés

Van egy öreg gépem, Intel Celeron 2 magos 2,5 Ghz órajellel, DDRII 4 GB RAM-mal...


Eddig 3 HDD winchester volt benne, egy 160 GB-s (ez 2009-es gyártás), egy 500 gb-os és egy 1 TB-os (ezt 2 éve vettem)

Ezen kívül van egy SSD meghajtóm, 128 GB, ez külső dokkolóval volt a gépre kötve

Hard Disk Sentinel végig telepítve volt, a HDD-k állapotát 100%-ra becsüli, 600-700 napos üzemidők vannak.

Az alaplapi PCI-E-re van csatlakoztatva 2 portos 3.0 USB kártya. Ide volt kötve az SSD...


A gépen Windows 10 van, sajnos már nincs más (2 napja szüntette meg a Win 8 támogatását is)


Iszonyat sok baj van a géppel, mindig van vmi nyűg. Csak idén előfordult az, hogy USB kártya drivert újra kellett telepíteni, ma reggel meg a videó kártya driverét dobta el a Windows.

Próbáltam újra telepíteni, addig addig szenvedtem vele míg végül az egész op. rendszert újra kellett telepítenem.

Eddig a legkisebb HDD-n volt a Windows, most beszereltem a gépben az SSD-t, a 160 gigás HDD-t meg kivágtam, az SSD-re van telepítve a Windows.

Annyi előnyét már érzem, hogy halkabb a gép, de várhatok e ettől csodát? Stabilabb, gyorsabb lesz e a Windows 10? Vagy a legközelebbi frissítésnél megint össze omlik majd az egész?



2023. jan. 12. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Stabilabb legfeljebb akkor lesz, ha a HDD amit cseréltés nagyon rossz állapotban van. Gyorsulás viszont várható (ezt gondolom már mefigyelted), bár egy ilyen régi géptől nem érdemes csodát várni

Egyébként az fura, hogy a drivereket eldobálja, gyártó weblapjáról telepítetted őket?

2023. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, stabilabb, gyorsabb lesz. Legalábbis a betöltési időt nézve. A programok nem fognak gyorsabban futni rajta.
2023. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es, a lapozófájl is gyorsabb így persze maga a program nem fut gyorsabban, de ha lapozva volt, hamarabb visszatölt, így összességében gyorsabban lefut
2023. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Betölteni gyorsabban fognak.
2023. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 DK-s ***** válasza:

Futni is gyorsabban fognak, mivel szinte minden alkalmazás folyamatosan használja a vinyót.


Pontosan egy ugyanilyen öreg DualCoret-t használok, és én megkockáztattam egy SSD árát.


Csodát művelt. Csak ne felejtsd el a BIOS-t megfelelően átállítani telepítés előtt! Ennek olvass utána.

2023. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Persze, a rendszer és a programok mindenképp az ssd-n legyenek. Legalább 10-szer gyorsabb a kiolvasás róla, mimt hdd-ről. Nem is értem edfig miért nem lépted ezt meg 😃


Ilyen régi gépeknél még javasolt (persze csak ha nincs egy modern videokárzya mellette) ha youtube-on kikapcsolod a vp9 kódeket (vagy erőlteted a h.264-et), és kikapcsolod az 50-60fps videókat, akkor onnantól már jó élmény lesz a netezgetés is

(Pl h264ify vagy youtibe enhancer böngészőkiegészítők)

2023. jan. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 DK-s ***** válasza:
0%

#6-nak:


Szükségtelen lesz bármit is trükköznie. Alapból fog neki minden, tökéletesen futni.


Én egy HP 6730b LAPTOPBA raktam SSD-t, ami tudvalevő hogy eleve gyengébb, mint a PC. Intel Core2, 2X2,4GHz, 4Gb RAM.


Mindenféle trükközés nélkül, alapból megy rajta a youtube HD-ben, akadás-mentesen. Kipróbáltam, akadás-mentesen egyszerre NÉGY videó-lejátszó ablakot nyitottam meg. Bírta a kis dög, meg sem "nyikkant". Egyik ablak sem akadt.

2023. jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy pont az online videólejátszáshoz nincs semmi köze az SSD-nek, de rendben.
2023. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 DK-s ***** válasza:
0%

#8-nak:


Mondom: VIDEÓ-LEJÁTSZÓT.


Nem voltam elég érthető?


Nem youtube oldalt, vázze.

2023. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 DK-s ***** válasza:
23%
Az a gond, hogy alapból h'lyének nézed a másikat.
2023. jan. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!