Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyen papírra (vagy hasonlóra,...

Ilyen papírra (vagy hasonlóra, ha van hasonló egyáltalán) lehet NYOMTATNI? Mely nyomtató fajták (fajták? típusok?) képesek ilyen papírokra (is) nyomtatni? Fényképek lent!

Figyelt kérdés

Nyilván egyedül úgy, hogy előtte valamivel (mit ajánlotok, mi erre a legjobb, legprecízebb?) egyen(let)esre és/vagy méretre vágják a papírokat.


[link]


[link]


Miértekre a válasz: hogy így egy újság oldalai - némineműleg - autentikusabbnak mutatkozzanak.


(Akkor, ha ez lehetséges. Azaz ha vannak - már - nyomtatók, melyek ilyen, vagy legalább hasonló papírra képesek nyomtatni fekete-fehér, pontosabban csak fekete szövegeket, ábrákat.)



jan. 15. 22:40
 1/5 A kérdező kommentje:

Kicsit utánajártam. Amerikában mintha sikerült volna ezt elérni - valahogy:


[link]


[link]


[link]

jan. 15. 22:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a topiknyitó kérdésedben belinkelt képek alapján erről:

[link]

illetve erről:

[link]

a termékekről van szó (én szerény véleményem szerint inkább az utóbbira szavaznék, ugyanis simább, kisebb eséllyel akad el a nyomtatóban).


Mind két termék leírásában szerepel annak négyzetméterre vetített tömege - az előbbi 200 g/m^2 az utóbbi 250 g(/m^2).


A #1-es hozzászólásodban belinkelt képeken látszik, hogy a szöveg belenyomódik a papírba, tehát nem hagyományos irodai nyomtatóval készültek, hanem nyomdában, magasnyomással.


Ha hagyományos irodai nyomtatóval akarod kinyomtatni, akkor olyan nyomtatót válassz, aminek a dokumentációjában szerepel, hogy fogad legalább 250 g/m^2-es kartonpapírt (és - szerény véleményem szerint - lehetőleg olyat, ami nem nagyon "gyűri" a papírt - szóval például felül betöltöd, majd egy görgőn keresztül alul kimegy, nem kell átmennie görgők furmányos rendszerén).

jan. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Orbán Csaba Ferenc válasza:
Az amerikai fotókon magasnyomással, feltételezhetően tégelysajtóval készített nyomatok láthatók, szerintem. Ha viszonylag sima a papír (lepréselni, levasalni), akkor felső papírutas tintasugaras nyomtatóval is lehet próbálkozni, lényeg, hogy a papír útja megközelítőleg egyenes legyen. Ha egyenetlen a papír, koszolhat. Nyomtatóboltban ilyet készítettem is, elfogadható volt az ügyfél számára.
jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Orbán Csaba Ferenc válasza:
3/3 kiegészítése: Kb. A4 méretű papírra nyomtattam.
jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A régi újságokat nem merített papírra készítették, sokkal vékonyabbak, legfeljebb egy kicsit meg vannak barnulva, ez nem erre való, hanem arra, hogy kézzel írjanak rá pl. meghívót, még a fenti megoldás is mesterkélt. Nem hiszem, hogy egy nyomtató hengerei ne hagynának nyomot rajta.
jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!