Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy FSP Hydro GE 650W Gold...

Egy FSP Hydro GE 650W Gold táp elbírna egy RTX 4080 vagy 4080 Super videokártyát ha nem más akkor egy gépcsere után?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy sima RTX 4080 mellé elég szokott lenni a 600-700W táp. De én lehet, hogy Super változatot fogok venni amit az Nvidia ugyanolyan fogyasztással reklámoz. De úgy ismerem őket, hogy gyakorlatban a rá írt értékek ellenére is több lesz a Super kártya fogyasztása. Ha csak nem 10% lesz a különbség ami egy 2080 és 2080 Super között volt. Pontosan, hogy sima 2080-rol váltok. De elvileg ez a 4080 Super kártya félúton lesz egy RTX 4080 és 4090 között kb. Ezért ha nem lesz olyan nagy a felár és rá fizetek a 4080 Superre. Úgy gondoltam a tápot egyenlőre hagyom amíg nem lesz baj. De egy I9 11900F cpus gépet használok akkor gondoltam, hogy ezt lecserélem már most egy AM5 konfigra. Még most nem terveztem gépcserét megszerettem volna várni a következő generációs Ryzeneket és azt, hogy azok beárazódjanak. De azért, hogy fixen beleférjek a fogyasztási keretbe már lehet most elintézem. Ryzen 7 7700 vagy 7800X3D procival akarom megépíteni szerintem elég még most egy 8 magos cpu is az a lényeg, hogy eléggé keveset fogyasszon. És ilyen körítéssel. Erre a generációra nem akarok annyit költeni mondjuk. A gépházra azért ennyit költök, hogy később bármilyen kártya beleférjen. Ami biztosan marad az a ViewSonic XG320Q monitorom és a Cooler Master Hyper 212 Halo proci hűtő.


[link]


[link]


[link]


[link]


De ha elfér a kártya egy Savio Raptor X1 gépházban akkor lehet meghagyom de a régi gépet szerintem ezzel akarom majd meghirdetni. De van más olcsóbb szintén RGB házam is amibe elfér megint csak minden. Mármint a 2080-al együtt. Darkflash DK431 a másik házam. De ez a Savio újonnan is csak egy 25-30 ezres ház. SSD is azért kell mert alapból már van a régi gépben is 2Tb HDD és Origin Storage Sata 512GB SSD is.



jan. 19. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A táp nem a legjobb minőségű, maradhat persze mert egy teljesen biztonságos darab. De amúgy egy középkategóriás táp, ez nem azt jelenti feltétlen, hogy a tied nem tudja nagyjából leadni a 650W peak teljesítményt, sőt. Sima RTX 4080-at biztos bírná az I9 mellett is. A 4080 Super meg szerintem max 15-20w-al fog többet fogyasztani de lehet az is, hogy igaz és tényleg ugyanaz lesz. De az sincs kizárva, hogy 30w feletti különbség is kialakulhat. De ha ugyanazzal a TDP kerettel van hirdetve akkor csak nem egy olyan kártya lesz ami röhejesen többet fogyasztana. A mostani géped is elég jó amúgy, de azt az I9 kazánt én is lecserélném mert amennyiért eltudod adni hardveraprón nem sokkal többért már hozzájutsz az R7 7700-hoz ami már önmagában körberöhögi a 11-12 gen I9 processzorokat. De ha van becsület benned nem is kérsz el érte 80-tol többet. Attól még, hogy I9 logós nem sokkal erősebb mint egy I7 11700KF. Amit már 70 alatt is kapni hardveraprón. A 7800X3D meg más világ. Bár még RTX 4080 Super mellett is csak inkább durván cpu éhes játékokban fog ez kijönni ahol pedig szerintem úgyis 180 felett lesz az fps.

De lehet, hogy azokba a házakba is bele mennének ezek a kártyák. Mert nem olyan drága házak de E-Atx kialakításúak. De a Darkflash szerintem ismertebb név mint a másik az elég noname. És a vásárlók a nevet hamarabb megveszik olcsóbban is. De jövőre az RTX 5090 úgyis 2X akkora lesz az a BQ Shadow Base jól fog jönni.

jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Emberi számítás szerint 500W felett nem nagyon fogyaszt egy RTX4080+R7 7800x3d konfig.

De egy ilyen értékű gépbe, azért lehet tennék egy új tápot már a csak az új táp csatlakozó miatt is.

[link]

jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!