Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 80+ vs 80+ bronze tápegység?

80+ vs 80+ bronze tápegység?

Figyelt kérdés

A sima 80+ tápegység tud, Hatékonyság 20%-os terhelés mellett - 82%-ot, 50%-nál 85-öt, 100%-nál 82-t.


A 80+ bronze tápegységnél ez, 85% - 88% - 85%.


Egy sima 500 wattos 80+ legolcsóbban 5800 forint, míg az 500 wattos 80+ bronze meg 11 200 forint legolcsóbban.


Kérdés az, hogy miért érné meg dupla áron nekem az a MAXIMUM 3% hatásfok különbség?


Linkelem a két konkrét darabot, hátha segít a válaszban:


[link]


[link]


Most engedjük el a márkát, ezek csak példák arra, hogy 3% különbségért miért érné meg a dupla ár.

Köszi!



jan. 21. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Ezeket a "márkákat" elengedték úgy ahogy van.

A hatásfok nem lényeges értelmes tápegységek 20.000Ft körül kezdődnek.

Ezek 500W-ot sem képesek leadni nem véletlenül nincs rajtuk PCie ág a videokártya számára.

jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

[link]

[link]


Itt van két borzasztó BRONZ besorolású táp ezeket bármilyen gépbe beraknám, nem hiszem, hogy többet fogyasztanának mint az "Approxx". De valamiért rá mertek rakni PCIe tápot.

jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 MGéza ***** válasza:
33%
Ha nem egy irodai táblázatkezelőt futtató gépbe lesz, akkor lényegtelen és tényleg nem éri meg a különbség, max 100-150W terhelésnél jellemzően ezek is elfutkosnak évekig. A bajok ott kezdődnek amikor az user 500W-t ír a gyártó, minek adjak ki rá sok pénzt alapon dedikált videokártya mellé, játszani is ilyet vesz.
jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Látom nem sikerült felfogni a kérdést egyikőtöknek sem...

Fussatok neki újra. Vagy inkább ne...


Én csak is kizárólag a 80+ és a 80+ bronz besorolás között lévő különbségre vagyok kíváncsi!

Mert ha valamin rajta van a 80+ minősítés akkor gondolom az már megfelelő és nem éri meg a +3%-ot a bronz dupla áron.


Nem vagyok kíváncsi az okoskodásra, hogy "ilyen tápot még kutyaólba sem raknék" meg más gagyi dumák, csak a számok érdekelnek és a minősítés megbízhatósága!!!!!!!


Nem fogom egyik tápot sem megvenni ez csak egy elméleti kérdés, mert észrevettem ezt a különbséget, de nem értem az okát.

Csak a műszaki paraméterek valódiságának a kérdése a téma.

Mert gondolom csak úgy találomra nem tehetik rá a 80+ jelölést.


Reméltem, hogy értelmesebb emberek fogják olvasni a kérdésem és nem kell ilyen szájbarágós, óvodás szinten elmagyarázni...

jan. 21. 10:35
 5/14 MGéza ***** válasza:
71%

Milyen műszaki paraméterekre vagy kíváncsi? Ahhoz darabokra kell szedni az adott tápegységet, bevizsgálni, különféle load terhelések között kimérni a hatásfokot. Az árukereső leírásában a gyártó marketing hülyeségét olvasod, nem támpont. Az approx valószínűleg valami 70% körül tud, meglepődnék ha jobban teljesítene. Valószínű, hogy mindkettőnél tetten érhető a gyártó szépítése a leírásban, de az árképzést nem úgy határozzuk meg hogy na, akkor ez 80 plus, emez meg bronze plus, tehát akkor többet kérünk érte. Nem. A belső komponensek, az alkalmazott vezérlőpanelek, kondenzátorok szűrők, még a beépített ventilátor mérete, annak csapágyazása, vagy akár a tápegység külső burkolata, hálózati kábelének minősége is árképző tényező.

Részletes tájékoztatást arról hogy hogy zajlik egy ilyen certifikáció megszerzése, milyen teszteket kell kiállnia egy tápegységnek hogy a matricát jogszerűen használhassa, itt olvashatsz:

[link]

jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem maradéktalanul megválaszoltam NEM érdekes a besorolás! Az legfeljebb céges szinten (a brand PC-ben ezért van "platina" táp) mert 100 gépnél érdekes az esetleges pár watt spórolás 5év alatt.

Én nem azért fizetek többet a tápért, hogy milyen a besorolása. Nem érdekel, egy dolog foglalkoztat, hogy ha lehet ne legyen potenciálisan veszélyes a többi hardverre.

Egy dGPU nélküli gépben, egy régi akármibe valószínűleg elzörög az Approxx is 150-200W peak terhelés mellett. De drága 100e+ értékű gépbe nem raknék ilyet.

Válasz:

Tök mindegy, konektorról mérve a két táp valószínűleg tök ugyan annyit fog fogyasztani.

jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nos neked valószínű segogy sem éri meg.

Egy regebbi kerdesnel valaki kiszamolta hogy egy rosszabb hatásfokú tap mennyivel több áramot vesz fel mint egy jobb besorolású.

Es van amikor a megsporolt áram tobb lessz mint a 2 táp közötti penzbeli külömbség. Nem mindegy hogy milyen gép es mennyi időt van hasznalva.

jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

5. MGéza köszi az értelmes választ és a linket.

Te legalább megértetted, hogy mire vagyok kíváncsi!



A 7-es meg valami nagyon más dimenzióban van még mindig! :D :D :D

jan. 21. 11:15
 9/14 Szirty ***** válasza:
100%

"Kérdés az, hogy miért érné meg dupla áron nekem az a MAXIMUM 3% hatásfok különbség?"


Az árkülönbséget nem a 3% hatásfok különbség határozza meg.

Ha a hatásfok az egyetlen szempontod és nem érdekel a felépítés minősége, a hosszú távú megbízhatóság, akkor nyilván nem éri meg neked a dupla árat.

jan. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8

pedig valojaban o irt arrol hogy a 3% is sokat szamithat

ha neked csak ez az elteres szamitana de abbol hogy #5 ost dicserted teged megsem a 3% "semmi" vs "valami" (fogyasztasbeli, hasznalatbeli kulonbseg) dilemma erdekelt hanem ponthogy a minoseg vs arazas kulonbseg vagyis egyszeri vetelezeskori kulonbseg


ez ott lenne mervado mindket megkozelitesben ha lenne ket tokugyanolyan tap csak eltero hatasfokkal legyartva

es ketto kozt mekkora az arkulonbseg

megfogsz lepodni de 3% alatti lesz koztuk az arkulonbseg


ezen a teren tehat boven megeri a picit jobb hatasfoku valtozat


erne, csakhogy azert a gyartok sajatmaguknak ilyen nyilvanvalo konkurenciat nem veletlenul nem csinalnak

legfeljebb volt egy regi szeria amit "felujitanak" de az mar sajnos nem ugyanaz lesz nem csak hatasfok elteres lesz koztuk

jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!