Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi alaplap, új videókártya?

Régi alaplap, új videókártya?

Figyelt kérdés

Van egy eléggé "régi" gépem. Szeretném még egy picit építeni, mivel jelenleg nem tudom megengedni magamnak hogy építsek egy teljesen újat.


Az alaplap ASUS H110M-R ez alatt van egy Intel I5-7400 és 32 GB Corsair RAM 2133 Mhz.


Egy GTX 1660 6gb-ot szeretnék beletenni. Elméletileg elviszi és nem hajtaná ki a procit sem. Sajnos évekig, amíg nem volt HDMI-s monitorom, a processzor kártyáját használtam.


Az én videokártyám egy sima GT1030 2GB. Sajnos szaggat és nem működik annyira jól.


Mit javasoltok?

Használtan néztem itt jobb állapotú 1660-okat, csak félek hogy nem tudom összehozni az anyával.


Előre is köszönöm a segítséget!



jan. 26. 07:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Használtan néztem interneten*
jan. 26. 07:09
 2/15 anonim ***** válasza:
Gond nélkül menni fog, szerintem még maradni se fog benne.
jan. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2. Mármint a mondat második felét hogy érted? 🥹
jan. 26. 08:18
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem fog kiaknázatlan teljesítmény maradni a kártyában, mert képes a gép kihajtani.
jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bár ez erősen játékfüggő, azoknál amikben sok a fizikai szimuláció de grafikailag nem erős azoknál maradhat. Ami viszont nem erőltetiba CPU-t, hanem grafikailag intenzív, ott szépen ki lesz használva.
jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jó lesz.


Annyi, hogy ha megjön az új kártya, akkor DDU-val töröld a régi drivert (és leállítás videokártya cseréjéhez)

Utána cseréled, tápkábwlt ne felejtsd el rádugni (asszem általában 1x(6=2) tűset kívánnam), indul, és telepíted az nvidia oldaláról letöltött drivert.


Bár valszeg a legújabb játékokhiz így is kevés lesz, de nagyon sok játék lesz játszható így, amik a 1030-val nem voltak azok.

jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
(„Sajnos évekig, amíg nem volt HDMI-s monitorom, a processzor kártyáját használtam.” ez mondjuk elég nagy figyelmetlenség, mert kb 2 ezer ft egy DSUB-ra átalakító. De ha már megvan a DP/HDMI-s monitor, akkor mindegy, de a régiekkel is el lehet lenni.)
jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1660 supert nézz, az már directx 12-es.


És ne az egyventiseket, (pl. Asus phoenix, nekem ilyen van), hanem a rendes hűtéssel szerelteket.


Ha nincs igényed az RTX-dolgokra, akkor a mai napig egy kiváló kártya, amit kb. passzol is a processzorodhoz.

jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jáájj, szóval *

1x(6+2) tűset


Tehát a tápról kell lógnia ilyen 6+2 tűs csatlakozónak, ami a videokártyába megy bele.

jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8. Az a terv, köszönöm! 6 gigás alá nem adok! De igyekszem garanciaban lévőt nézni, vagy olyat ami nincs még széthajtva.



300W elég lehet minderre? Vagy nézzék új tápot is?

jan. 26. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!