Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi alaplap, új videókártya?

Régi alaplap, új videókártya?

Figyelt kérdés

Van egy eléggé "régi" gépem. Szeretném még egy picit építeni, mivel jelenleg nem tudom megengedni magamnak hogy építsek egy teljesen újat.


Az alaplap ASUS H110M-R ez alatt van egy Intel I5-7400 és 32 GB Corsair RAM 2133 Mhz.


Egy GTX 1660 6gb-ot szeretnék beletenni. Elméletileg elviszi és nem hajtaná ki a procit sem. Sajnos évekig, amíg nem volt HDMI-s monitorom, a processzor kártyáját használtam.


Az én videokártyám egy sima GT1030 2GB. Sajnos szaggat és nem működik annyira jól.


Mit javasoltok?

Használtan néztem itt jobb állapotú 1660-okat, csak félek hogy nem tudom összehozni az anyával.


Előre is köszönöm a segítséget!



jan. 26. 07:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

7. Igen, de sajnos tanultam és anyukám egyedül nevel. Most azért van egy kis zsém, megjött az ösztöndíjam is a szakma utáni és azért picit tudom fejlesztgetni. Ugyan munkát keresek, de azért ezek mellett sem halok éhen.


Ezért megszabott keretem van rá.

jan. 26. 09:13
 12/15 anonim ***** válasza:
A 300 watt vékony lehet az egész konfignak, főleg ha már a táp is öregedett...
jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Simán elég lesz neki. A processzor de még a táp is, nem sokkal drágábban van GTX 1660 Ti is megfontolandó. Lenne RTX 2060 is de oda már lehet, hogy necces lehet az a táp. A processzorral nem az a gond, hogy nem hajtja ki a kártyát, hanem simán gyenge a mai standardokhoz képest. Főleg a 4 mag 4 szál miatt I7 6700/7700 áron pedig már veszel A320/B350 + R5 1400 ha szerencséd van 1600 fél konfigot. 10 ezerért meg már kapni normális 450-550w tápot is.
jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És ahogy látom ram nem is feltétlenül kell. De 3000+ mhz rammal gyorsabb lenne.
jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14. Tudom, ezt már írták, de sajnos már megvettem ezt anno.. xD



Tápból milyet ajánlotok?

jan. 26. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!