Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket érdemes választani...

Melyiket érdemes választani TN vagy VA paneles monitor? Sokan írják a VA jobb játékra mint a TN. 8éve Samsung S24D300H ami TN ezzel eddig nem volt gond hogy TN! Ezt a kettőt néztem ASUS TUF Gaming VG27VQ Monitor ez VA, ASUS VG278QR Monitor ez TN

Figyelt kérdés
VA-t nem ismerem! Nem szempont hogy ívelt legyen, használata vegyes néha World of tanks egykét FPS játék, netezés egy youtube.
jan. 30. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
IPS vagy OLED. Atöbbit értelmes ember ignorálja, mintha nem is létezne.
jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
Jobb a VA, olyan szempontból hogy sokkan nagyon kontraszt arányú, és egy picit színhelyesebb is (bár nem annyira mint az IPS), de játék szempontjából szerintem nem igazán van különbség. Kivéve azoknak, akik lepkefingnyi válaszidő különbségekre is ráizgulnak.
jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Egyébként IPS -be se mind istenkirály, abba ki lehet fogni olyan gané minőségű panelokat, hogy még a minőségibb kalibrált TN is megveri.


OLED -nél meg még mindig ott van a beégés veszély és az elaggás, amellett hogy rohadt drágák.

jan. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

IPS


Amúgy kb:

A VA-nál jelentős gond a black smearing (így a késleltetés-utánhúzás), ellenben nagyon jó a kontrasztja. A színek pocsékak. Sötét témájú, lassú játékokhoz javasolhátó, illetve filmezésre is jó ez. (A drágábbaknál már a színek is elfogadhatóak lehetnek, és a black smearing sem annyira vészes)

Csak szemből jó, alacsony betekintési szögeknél.'.


A TN-nek nagyon alacsony a késleltetése, viszont a kontraszt még az IPS-nél is rosszabb, a színek pocsékak, a betekintési szög még szemből sem elég jó.

Régen az volt az előnye, hogy nagyon olcsón kínált nagyon alacsony késleltetést. Ez az előny ma már elenyésző.


IPS: alacson kontraszton kívül nincs lényeges hátránya. Olcsóbb monitorok közül ez javasolt. Élénk színek, nagy betekinési szög jellemzik.


OLED: teljesen más technológia, képpontonként szabályozható az egész, nincs háttérvilágítása, mint a fenti LCD technológiásoknál. Hátránya korábban a beégésre való hajlam volt, ezt mára minimalizálták. Élénk színek, szinte nem létező késleltetés, végtelen betekintési szög jellemzik.

Az ára is ennek megfelelő.

Egyedül fényerőben gyengébb, mint az árban hasonló LCD-k, illetve max 240hz-nél tartunk most. Monitornál nem szempont, elég kielégítő lehet.

jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer VA vagy még inkább IPS panelt használtál, garantálom, hogy soha többé nem fog TN kelleni. Ég és föld a különbség!
jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig TN-t használtam nincs vele semmi próblémám nekem aFHD felbontás elég betekintési szög is mivel szemből nézem és nem Tv ként használom!De a jelenlegi 65Hz-es és 24"os A többi panelt nem ismerem ezért tettem fwl a kérdést!Csak a Q-ledet de mint Tv de az más kategoria. 27" szeretnék kb 110-120e Ft környékéig nem csúcskategóriást fél millióért!
jan. 30. 23:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma már csak azoknak érdemes TN akik ilyen 400hz feletti esportra optimalizált monitort akarnak.


Ha többször játszol kellően világos szobában akkor az IPS-el valszeg jobban jársz mert kevésbé üt ki a 1:1000 körüli kontrasztarány cserébe szép és pontos színek lesznek.


VA-val az a baj hogy a Samsung 240hz es paneljein kívül nem láttam olyat még ahol nincs jelentős black smearing. Nekem is ilyen van egyébként egy Odyssey G7. De én mivel gyakran játszom kevés fény mellett eléggé kijön a nagyobb kontraszt előnye és az íve se zavar.


Az OLED majdnem mindenben jobb mindegyiknél csak az ára is olyan :D

jan. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az OLED jó, csak baromi drága és nagyon vigyázni kell vele, mert pár óra alatt is be tud égni.
febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!