Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 32 GB-os ram mennyivel...

Egy 32 GB-os ram mennyivel fogyaszt többet mint egy 8 GB-os? A konfigom elbírná a bővítést?

Figyelt kérdés

Jelenlegi konfigom:


* TÁP: FSP Hydro Bronze 500W

* Alaplap: Asus H610M K D4

* CPU: Intel i5 12400

* RAM: 2x4 GB Kingston Hyper-X 2666 Mhz

* GPU: PowerColor RX6600 8GB

* SSD: 240 GB WD Green

* HDD: 1 TB WD Purple

(+Majd még jön hamarosan egy 1TB-os NvME ssd is a mostani helyett vagy mellé még nem tudom)


Nos, az a helyzet, hogy egy 2x16GB-os rammal szeretném helyettesíteni a mostani 2x4-et, de nem tudom el fogja-e bírni a tápom.

Ez lenne a kiszemelt:

[link]


Most elkezdhetek bohóckodni psu kalkulátorokkal, de nem bírom elhinni, hogy ezekben lehetne-e bízni (ahány oldal annyiféle érték).

Ja és még annyi infó, hogy egy T-Flight Hotas Joystick-ot vagy Thrustmaster T150 kormányt is használnék, de ezeknek gondolom saját tápja van.


Köszi a válaszokat.



jan. 31. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semennyivel
jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A ram az egyik legkisebb fogyasztó, szerintem nem függ a kapcitásától az áram felvétele. Ha RGB-set veszel az pár watt plusz, de nem számottevő.

A két legnagyobb fogyasztó a CPU és a GPU amiből neked elég takarékosak vannak.

A konfigod csúcsfogyasztása kb 250-300W lehet maximum!

Vegyél RAM-ot és SSD-t nyugodtan bele.

jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elhanyagolható. Bőven elbírja a gép, ne aggódj
jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!