Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD RX7900XT vagy nVidia...

AMD RX7900XT vagy nVidia 4070ti super éri meg jobban hosszútávon?

Figyelt kérdés

4k-s tv-n szeretnék játszani, döntően autós szimulátor játékokkal, ritkábban más AAA címekkel. Kb egyformán teljesít a két kártya natívan, azonban az nVidia kártyáján a DLSS 3.5 elég meggyőző. Melyikben érdemes inkább gondolkodni? Néztem még továbbá a 7900XTX-et is, használtan a komplett build olyan árban van, mint újonnan a 4070ti, teljesítményben pedig előtte van.

A generatív AI megoldások miatt érdemesebb kevésbé jó ár/érték aránnyal rendelkező 4070ti-t választani, vagy az olcsóbb, de natívan jobban teljesítő 7900xt esetleg xtx felé kacsintgassak inkább?



febr. 2. 06:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Az NVIDIA sárba tiporja az AMD-t minden téren. Persze egy fanatikus úgy is mást fog mondani.
febr. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Az AMD kártyában több a VRAM, az nVidia kártyában viszont picit gyorsabb a memória. Manapság még nem fogsz érezni nagy különbséget, de hosszútávon az AMD felé billen a mérleg.
febr. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A tesztek alapján kicsit jobban teljesít a 7900xt, de mondjuk ray tracinggel meg az nvidia. DLSS-sel szintén az nvidia, de nem lassítja túlságosan be a válaszidőt?
febr. 2. 08:33
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Mindenre lesz AMD-s open-source alternatíva, nem kell őket félteni.

Sokkal több potenciál rejlik a 7900XT-ben, én azt venném.

7900XTX lenne a legjobb viszont, akár a használt piacon is érdemes utána nézni.

febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
7900XTX 420 Wattos fogyasztás? Mi van ebbe villanymotor? Atya Úr Isten!
febr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5.

[link]

Valamit nagyon benézhettél.

febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

https://www.youtube.com/watch?v=uWXbVNsPicY


Itt egy 40 perces összehasonlító videó, szerintem a kettő ma is versenyképes egymással és évek múlva is azok lesznek. A 7900XT kicsit gyorsabb és több VRAM van rajta. A 4070Ti Super jobb ray tracing-ben és támogatja a DLSS-t viszont egyik sem olyan nagy előny mint amilyennek az Nvidia marketingje el akarja adni, egyrészt játéktól függően ray tracing-ben is van hogy fej-fej mellett van a két kártya, másrészt a DLSS-nek is vannak alternatívái mint az FSR, az XeSS vagy az Unreal Engine 5 saját felskálázó megoldása. Tavaly több játékban is (Starfield, Avatar) láttunk olyat hogy megjelenéskor csak FSR-t tettek bele, DLSS-t pedig nem mert a fejlesztőknek nem volt ideje mindkettőt megcsinálni és csak azt rakták bele ami minden kártyán működik.


Magyarországon jelen pillanatban az RX7900XT 331000 huf, az RTX4070Ti Super pedig 391000 huf legolcsóbban az Árukeresőn, én az előbbit venném és max akkor gondolkoznék el a 4070TiS-en ha 350000 alatt lenne.

febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a 4080 super megjelenésére válaszul hamarosan jön egy XTX árcsökkentés így én még várnék egy kicsit
febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6

Bocsi elírtam.

7900XTX 410 Wattos fogyasztás.


[link]

febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy neked fontos különbség lehet, de a Radeon 7000-es kártyákon van display port 2.1 míg az RTX4000-esek csak a régebbi display port 1.4a-t támogatják ezért nem tudnak 4K-ban 240Hz-es képkimenetet színkompresszió nélkül. Ez persze csak akkor fontos ha CS 2-vel vagy hasonlókkal akarsz játszani 4K-ban (sok más játék nem fut ilyen magas fps-el) és beruháznál egy 4K240Hz-es monitorra amik nagyon ritkák.
febr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!