Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raspberry Pi időnként nem...

Raspberry Pi időnként nem indul, miért?

Figyelt kérdés

Raspberry Pi időnként nem indul.

Nem tudom mit ír ki, nincs HDMI monitorom, hálózaton keresztül használom, ssh segítségével lépve be rá.

Amikor azt tapasztalom: "nem indul" azt jelenti, hogy bekapcsolom, de nem lehet elérni hálózaton keresztül. Mármint az adaptert tartalmazó elosztót ki-be kapcsolom, mert kapcsolóval nem rendelkezik.

Ismételt ki-bekapcsolás és minden jó.

Raspbian fut rajta, a Micro-SD kártya hibátlan.



febr. 7. 12:42
 1/7 Ozmium42 ***** válasza:
Az enyém is csinálja ezt, mióta megvan. Érdekelnek a válaszok.
febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha bárhol-bármikor megtudsz valamit, nekem is írd meg, akár privátban is.
febr. 7. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ennyi információból nehéz lesz segíteni.

Először is jó lenne tudni, melyik Raspberry-változatról (3/4/5/...) van szó.

Másrészt azt lenne érdemes kideríteni, hogy hol akad el.

Ha a Linux (oké, hogy raspbian, de melyik verzió?) elindul rajta, akkor esetleg a naplóállományok (dmesg, /var/log/ könyvtárban levő fájlok, journalctl) tudnak támpontot adni.

Ha a Linux nem indul el rajta, akkor viszont monitort kell rácsatlakoztatni, hogy láthatóak legyenek a rendszerindulás üzenetei.

febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Raspberry Pi 4B

A Debian Linux Arm-változata fut a Raspberry Pi-n, a legfrissebb Stable van most rajta (12.4), de verzió-függetlenül is csinálta már ezt régebben.

Dmesg csak az aktuális indulást mutatja, a syslog és hasonlókra nincs ötletem hogyan nézzem át.

Az lenne a legjobb, ha az indulásokat direkt loggoltatni lehetne egy fájlba.

febr. 7. 13:45
 5/7 anonim ***** válasza:

"Dmesg csak az aktuális indulást mutatja, a syslog és hasonlókra nincs ötletem hogyan nézzem át."

Ezért írtam a /var/log mappát, ott vannak még naplók.


Illetve újabb, systemd-s rendszereken ott a journalctl:

[link]

journalctl --list-boots parancs segítségével kilistázhatod at összes rendszerindítási folyamatot, journalctl -b -<szám> (ahol a <szám> az adott rendszerindulási folyamat száma) meg kilistázhatod a neked tetsző naplót.

febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez rendkívül hasznos lesz.
febr. 7. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy kaptam meg az enyémet, hogy benne volt az SD kártya (használtam venne). Egyszer kivettem belőle, visszaraktam, és akkor csinálta ugyanezt.
febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!