Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megér egy 8/64gb...

Szerintetek megér egy 8/64gb raspberry pi 4 60.000 forintot?

Figyelt kérdés

Szerintetek az alább linkelt raspberry pi megérné? Otthoni szervernek használnám, illetve a linuxos szerver tudásomat szeretném vele fejleszteni.


Filmek, egyszerűbb alkalmazások (pl. discord botok), ilyesmikre használnám.


link:

[link]


(ha esetleg a link lehalna a jövőben, kontextusként itt vannak a specek)

ram: 8gb

microsd kártya amit kapnék mellé: SanDisk 64GB microSD Extreme

raspberry pi generáció: 4

+ egy ház egy ventilátorral



2022. dec. 28. 23:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy azért pont egy raspberry pi-ban gondolkodok, mert keveset fogyaszt és alig foglal helyet.
2022. dec. 28. 23:18
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez a "megéri-e?" mindig olyan kérdés, amire nincs egzakt válasz. Neked megéri? Megér ennyit, hogy a céljaidat megvalósítsd?

Mondjuk nekem ez már egy kicsit sok lenne. Van egy Pi 3-as házi fájl- és adatbázisszerverként, ezt évekkel ezelőtt vettem 20 ezer körüli összegért. Meg van egy Pi400-asom, amit kitben vettem 2 éve, 40 ezerért. (Maga a gép 30 ezerbe került.) Egyiknél sem vacilláltam, hogy megvegyem-e. A Pi3 praktikus célokat szolgál, a 400-at meg részben puszta kíváncsiságból vettem, nekem elég szimpatikus koncepció. Eészben pedig mert egy kis fogyasztású, praktikus, kis helyigényű gép, ami bizonyos körülmények között még az asztali PC-met is helyettesítheti. No, azért távolról sem teljes mértékben, de csak egy példa: én azért elővigyázatosságból nagyobb nyári viharoknál ki szoktam húzni a gépet. Ment már tönkre routerem villámcsapástól, és két barátom is van, akiknek a gépét tönkretette egy-egy villámcsapás. Szóval azért van némi kockázata olyankor számítógépezni. Na, olyankor veszem elő a Raspberryt. Nem mondom, hogy ez ne mehetne tönkre (nem tudom, az adaptere mennyire képes megfogni pl. egy villámcsapás okozta túlfeszültséget), de inkább egy 30 ezres hobbicucc menjen tönkre, mint a 150 ezres gépem. Amúgy meg alap dolgokra tök jó. Eleve Linuxot használok, szóval ez cseppet sem volt furcsa, kicsit ugyan kellett rajta mókolni, hogy rendesen le tudja a Youtube videókat játszani, de most már az is megy, tudok rajta Facebookozni, szöveget szerkeszteni, táblázatot kezelni, igazából mindent, amihez nem kell egy "erőgép".

Én egyáltalán nem sajnáltam rá a pénzt. Viszont a 8 GB-os Pi4-et egy kicsit ÉN túlzásnak érzem. Ha utánamdobnának egyet ingyen, nem hajítanám vissza, de egyelőre bőven jól megvagyok a Pi 3-mal, meg a 400-zal. Nem érzem azt, hogy memóriaszűkében lennék.

2022. dec. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem éri meg.

Hasonló célra 40 ezres használt laptopokat szoktam venni.

2022. dec. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Főleg ha van torrent, akkor ezerszer jobb egy 12V normál HDD hellyel rendelkező x86 gép.

Persze nem fogyasztásban, de 10 alatt sem biztos, hogy megtérül a pi, annyival drágább.

4. gen 2 magos gépeket 8-16 gb rammal már 25 ezer körül megkapsz.

35 ezer forintnyi áramot kéne megspórolnod a pi-vel 😃

Nem reális...

2022. dec. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 overmax válasza:
66%

Igen megéri, mert manapság ez egy reális ár.

Főleg, ha a cél amire használni akarod, ezt az eszközt kívánja.

Az alacsony fogyasztása miatt, nincs olyan olcsó PC amivel helyettesíteni lehetne!

2023. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

#5 Telefon :)

Mééééééééééég kevesebbet fogyasz és ráadásul még akkus is :)

Ráhalyintasz egy linuxot és voálá kész a mozgatható zsebben elférő egyébként bivaj szerver :D

2023. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
#6 No persze nem ujonnan gondoltam de már 40ezerért vannak jó telók erre a célra :D
2023. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Maga az ár egész korrekt

Ha külön-kölün akarnád őket megenni kb. ugyenennyibe jönne ki


Esetleg hardveraprón lehet használt darabokat nézegetni

De meg van a maga varázsa, hogy újonnan nyitod ki :)

2023. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
VPS, Nem jöhet szóba? Eme villanydíjak mellett mindegy hogy PI vagy sem, akkor is sok lenne 0/24 ben járatni egy kis fogyasztású gépet is :(
2023. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!