Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 144hz-es gamer monitor...

Egy 144hz-es gamer monitor jobban kíméli a szemet, mint egy hagyományos 60hz-es irodai monitor?

Figyelt kérdés

Szemezgetek ezzel és nem tudom van-e értelme megvenni egy másik monitort:

[link]


Ez a mostani:

[link]


Nos azt nem tudom, ha full alkalmi gamer vagyok (értsd: ritkán ülök le akkor is single játékokhoz), akkor van értelme megvenni egy gamer monitort, ha szempontok között szerepel, hogy a szememet jobban kímélje illetve ne fogyasszon sokkal többet? Nem tudom ezek a gamer monitorok mennyivel fogyasztanak többet irodai társaikhoz képest.


Ami még érdekelne, hogy valóban drasztikus-e a különbség a két monitor között és az alapján indokolt lehet-e megvenni az LG-t vagy ez már tényleg csak ínyencek számára lényeges és mezei játéknál nem adna sokkal több plusz élményt?



febr. 9. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Mióta nem a képcsöves vibrál a szemed előtt, ez már nem akkora jelentőségű szempont. Ha ennyire fontos lenne, irodai munkánál a napi sok órás használatnál ez lenne a nagy marketingfogás, hogy inkább ezt vedd mert mennyivel jobb. Még sincs ilyen jelenség, kizárólag gaming előnyként adják el.

A 144 Hz-hez a gépnek is ki kell sajtolnia magából ennyi FPS-t, nem elég azzal reklámozni, hogy "ultragyors" - képes rá, ha kihajtja a hardver amire rakod.

febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1: "A 144 Hz-hez a gépnek is ki kell sajtolnia magából ennyi FPS-t"


És akkor egy ilyen gép képes megfelelően kiaknázni az előnyeit?


CPU: Intel i5 12400f

GPU: RX6600 8GB

RAM: 2x16 GB 3200Mhz

febr. 9. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
144 Hz-hez ez a gép nudli, ha csak nem tetris kártyajátékkal tolod.
febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem.
febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3: Elhiszem amit írsz, de kifejtenéd bővebben, hogy jobban értsem miért is nem tudná kihasználni?
febr. 9. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:

új játékokhoz kevés. már a 1080p 60 fps-hez is kompromisszumokat kell vállalni. de nem is feltétlen a 144hz a lényeges ezekben, hanem a freesync. single játékokhoz nem kell nagy fps.


de pl kisebb online gamek simán mehetnek 144+ fps-sel. pl CS2

[link]

ott ki lesz használva maximálisan a 144hz monitor

febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdést szerintem a válaszadók kicsit félreértették, mellesleg a monitor képfrissítése nem változik játék közben, az egy teljesen más kérdés, hogy tudsz-e 144 fps-en játszani.


A régi CRT-t monitorokhoz képest ezek a LCD/LED monitorok megváltást jelentenek a szemednek. A szem károsodásához legfőképpen a folyamatos képernyő bámulása jelenti, kiszárad, szemmozgató izmok is elgyengülnek stb. Sokat segíthetsz, ha éjjel melegfényűre állítod a monitorod színbeállítását.

febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A CRT monitorok a porbombázás miatt voltak károsak közelről. Az LCD monitorok ezt teljesen megszüntették.
febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!