Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop memória probléma,mi...

Laptop memória probléma,mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Adott egy laptopban két memória modul Samsung 8GB DDR4 2666MHZ M471A1K43DB1-CTD és Samsung 8GB DDR4 2666MHZ M471A1K43CB1-CTD ,egy betűben tér el a kettő a vége felé DB1 és CB1 ennyi eltérést találtam a kettő között.Nos be lett rakva laptoba így 16gb van benne és a netezés meg általános felhasználás alatt semmi gond viszont játék elindításánál azt mondja ismerősöm,hogy fagy a gép feladatkezelőt kell előhozni,hogy ki lehessen lőni a megfagyott játékot de se újra nem indul a gép se nem kékhalálozik.Mi lehet a gond az az egy betű eltérés okozhatja a galibát,vagy esetleg lehet hibás a ram?

febr. 10. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik sem.
febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor reseteljem a biost vagy frissítsem a legújabbra?A gépre windows 11 lett telepítve frissen kb 1 hete
febr. 10. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem bírja az adott játékot a gép. Vagy hibás a játék.
febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Előtte ment a játék a gépen és hivatalos helyről lett letöltve tehát megvásárolt játék,azt hiszem call of duty előtte csak 8g ram volt a gépbe de ugye ez mag hamar betelt meg a windows is elég viharvert volt a gépen akkor meg azt hiszem szaggatásra panaszkodott az ismerősöm a játékban.
febr. 10. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Létezhet hogy valamilyen driver nem lett helyesen feltéve az újratelepítés után? Esetleg nézzétek meg az eszközkezelőt, és a windows update-et.
febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát a memória hibát elég könnyű tesztelni. Leszeded a gép alját, kikapod az egyik modult, elindítod a játékot. Ha meghal, akkor gép kikapcs, kicseréld a memóriát a másikra, aztán megint rápróbálsz. Ha úgy sem jó, akkor nem a memória a rossz.

De egyébként simán mennie kéne két különböző típusú memóriával is, nekem sem két egyforma van a laptopomban jelenleg.

febr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5/


Minden fel lett telepítve,ezsközkezelőben nem láttam semmi gondot de majd ma ránézek mindenre is.Nem tudom nem e esetleg egy windows frissítés is esetleg be nem kavart valamivel.Mert most windows 11-re jött ki egy halmozott frissítés előnézet pl,meg olyat is láttam már pl laptopnál,hogy folyton felülírkálta akár a videokártya drivert is a windows.

febr. 11. 00:10
 8/8 A kérdező kommentje:

6/


Azt is próbálom meg a memtest programot is ráengedem.

febr. 11. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!