Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy 1TB-os NVMe SSD-t!...

Vettem egy 1TB-os NVMe SSD-t! Lehetséges (ha igen hogyan) átmásolni rá az egész C meghajtót, hogy ne kelljen ismét mindent újratelepíteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom ennek van-e veszélye meg eleve kivitelezhető-e.

Szóval nem szeretnék vesződni a Win11 meg a millió driver/progi újratelepítésével, hanem egy az egyben áthúzni mindent a mostani C meghajtós SSD-ről az új SSD-re.


Onnantól pedig az lesz a full C meghajtó, mert amúgy van egy plusz HDD-m is biztonsági mentésre ill. filmek/játékok tárolására (D ill. E meghajtó).



febr. 16. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Klónozásnak hívják amit szeretnél. Beteszed az új meghajtót a régi mellé, már ha lehet, egy klónozóprogrammal mindent átmásolsz, majd kiveszed a régit, vagy beállítod a gépet, hogy a másikról bootoljon.
febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hol találok erről valami nagyon jól összeszedett step by step instrukciót?

Ha ezt végigolvasom akkor minden klappolni fog?

[link]

febr. 16. 22:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Macrium Reflect-el, már tud magyarul is. Már sokszor klónoztam vele, nagyon jó, az én gépemen 7perc alatt megcsinálja.

[link]

[link]

febr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

a Macrium Reflect az jó, és klónozni kell neked


YT találsz részeltesen videókat hogy neked miként kell beállitani

febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés ehhez: Élettartam/teljesítmény szempontjából nem gond, ha a C meghajtó lesz a teljes 1 TB-os SSD-m? Nem tudnám így se kihasználni másik partíció kapacitását másra, mert így is van már egy HDD-m.
febr. 16. 23:13
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Én mindig csinálok külön partíciót az op.rendszernek (128 GB-ot, nekem elég) és ezen nem tárolok semmilyen fontos dolgokat. Ha újra kell telepítenem nyugodtan törölhetem és telepíthetem újra.
febr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha a jelenlegi C is M.2 és az új is és 1db m.2 foglalatod van akkor nem klónozni kell hanem menteni és helyreállítani. De erről nem adtál infót.
febr. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Nincs értelme particionálgatni.

Klónozod, és használod úgy, ahogy van. A legszarabb SSD-knek is nagyon nagy az írástűrése (1TB méretben ~több, mint 50GB/nap 10 éven keresztül). Nincs értelme aggodalmaskodni az élettartamon.

febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7: A jelenlegi C egy SATA-s ssd és még van egy szabad M.2-es foglalat, oda menne majd az 1TB-os NVMe ssd ami lenne a C meghajtó.


#8: Köszi az infót. Viszont a 6-os elgondolkodtatott. Alapvetően nekem a gyors megnyitásra fontos az NVMe SSD (játékok, programok), ami gondolom nem igényel mindig a Program Files-ba való telepítést (lehet más partícióra is).


Ha viszont én mindent a C-re telepítek meg egyúttal mentek is (filmek, fájlok), akkor újratelepítéskor a C teljesen törlődik szóval előtte a HDD-mre át kell másolni a "statikus" fájlokat (film, telepítő, dokumentum stb.).

febr. 17. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!