Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzort illik...

Milyen processzort illik venni egy RTX 2070 mellé ami már kitudja rendesen használni a kártyát?

Figyelt kérdés

A kártya nem Super változat de ez mindegy mert ahogy néztem az észrevehetetlenül lenne gyorsabb csak. De üsse meg azt a minimum szintet ami kitudja hajtani a kártyát. A processzor ára 20-35 ezer forint között legyen de a keretnek a legteteje 40 ezer forint. Használt is szóba jöhet. Lehetőleg 6 magos legyen min, de 4 magos még rendben lehet ha nincs más. Az alaplap árával kapcsolatban nem tudom, hogy mit írjak mert hardveraprón ahogyan nézegetem a B550, X470, B560, H370, H470, H570, H510 alaplapokat nem igazán lehet őket kapni. Újonnan meg kicsit sebbenyúlósabb mulatsság. Legalább átlag öt ezerrel olcsóbban lehetne találni őket használtan mint újonnan. A fontos csupán annyi lenne, hogy olyan alaplap legyen ami támogatja az aktuális foglalat összes generációs processzorát. És ne olyan modell legyen amin világi nehéz frissíteni a biost ha majd esetleg szükség lesz ilyenre. Gondolom ez gyártó és típus függő is. Találtam újonnan viszont egy jó alaplapot, de nem tudom, hogy ez tényleg annyi amennyinek írják:

[link]


Memóriára nincs szükségem mert Patriot 3733mhz 32gb ram van. Mert egy I3 7320 brand gépet használok és ebbe kellett új ram és ez volt jó áron akkor amikor vettem, alig volt drágább mint a kisebbek. És direkt egy ilyen fejlesztésre készültem fel ezzel a vásárlással. A processzor viszont az új játékokban nagyon megfullad már. Elgondolkodtam I7 6700 vagy 7700 vásárláson is. Mert azt mondják ennek a kártyának még ezek is elegek. De 4 magos processzorokért elkérni 30 ezreket az szerintem röhejes amikor egy Ryzen 5 1600 már 10 ezer alatt is megfordul néha ami 6 magos. Ugyanilyen alapon egy Ryzen 2300 vagy 2400 meg mindig 10 alatt van. De gondolom azért gyengébb mint azok az I7-ek. De ezeknél már erősebbet akarok ha már úgyis van több keretem.


febr. 20. 18:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Hopp és az alaplap az M-Atx legyen mindenképp mert a gépházam is M-Atx csak!
febr. 20. 18:21
 2/4 anonim ***** válasza:

"De 4 magos processzorokért elkérni 30 ezreket az szerintem röhejes amikor egy Ryzen 5 1600 már 10 ezer alatt is megfordul"


Nem csak az számít játéknál hogy a cpu hány mag/szál 1 magos teljesítmény illetve a magok közti kommunikáció is fontos. Egy I3 10100f-el jobb és stabilabb fps számokat értem el mint egy ryzen 1600-al pedig az i3 csak 4 mag.

febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen de érdekes mód azokat az I3 procikat újonnan, garival megkapom 23-25 ezer forintért gondolom az használtan még olcsóbb lenne. És gondolom az I7 7700-tol akkor megint csak sokkal erősebb pontosan azért gondolom azt mert 3-4 generációval újabb. Amúgy azért is óvakodok kicsit a 4 magtól mert látom sok új játékban 100%-on mennek. A legújabb I3 14100 is.
febr. 20. 18:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Túl gondolod XD

Szóval nem mondtam hogy érdemes 4 magban gondolkodni 2024-ben, csak azt hogy nem minden a sok mag/szál.10400fben gondolkodnék a helyedben amúgy ha nem akarsz vagyonokat költeni de szeretnél egy jó ár-érték arányú cput.

febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!