Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB Wi-Fi adapterrel tudok...

USB Wi-Fi adapterrel tudok csaktlakozni vezeték nélküli hálózatra?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy laptopot viszont a wifi nem jó rajta mert a driver nincs telepítve és csak ethernetet engedélyez. Ahhoz hogy a drivert leszedjem nyilván kell internet kapcsolat, viszont ethernet kábel nincs a közelben. Ha veszek egy USB wifi adaptert az megoldja a problémát?

febr. 21. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A Windowsok alapértelmezetten felismerik a WI-Fi hálózatot. Nem is kell külön driver. Telepítsd újra a windows-t. Vagy szed elő a laptophoz kapott driver lemezt. Egyébként újonnan vagy használtan vetted a laptopot? Mert mint írtam is a windows alapból fel ismeri mind a két hálózatot! A Wi-fi hálozatót is, és a vetékes hálozatot is. Egyébként hasznosabb egy ethernetet kábelt venni. Mert csak alig pár ezer Ft egy jó minőségű ethernetet kábel.
febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ez egy újabb laptop, akkor nem szabadna, hogy driver gondja legyen. W10-W11-nek simán fel kellene ismernie a laptop wifi modemjét.



Amúgy miről írtad ezt!? Van interneted neked, hé 😂

Hát dugd rá a telefonodat kábellel, aztán mehet a dolog.


egyrészt: a telefonon a wifi hotspot menüben szokott lenni USB internetmegosztás lehetőség is.

másrészt:

Ha nem találod, akkor töltsd le a telefonodra a szükséges drivert, és aztán másold át a gépre.

febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg laptop, oda tudod vinni a routerhez és bedugni.

Amúgy nem, a driverek jelentős része nincs beépítve, mert hatalmas lenne tőle a telepítő. Néhány gyakori eszközé van benne. Netről szedi le az első induláskor, ha van kapcsolat.

febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen valóban telefonról írok most. A gépet egyébként újonan vettem, az ügyfélszolgálaton mondták hogy a drivert fel kell rakni. Egyébként most barátnőméknél vagyok nekik meg nincs internetük egyáltalán úgyhogy az erhernet kábellel nem mennék sokra, viszont az USB-s internetmegosztás eszembe sem jutott. Mindenképp megpróbálom
febr. 21. 11:42
 5/7 A kérdező kommentje:
UI: Nem tudtam USB-n sem csatlakozni mert a telefonomon nincs ilyen funkció
febr. 21. 11:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Op.rendszer nélkül vetted a laptopot és te telepítettél rá?


Szerintem az USB wifi adapter megoldaná a problémádat. Egyszerűbb lenne ha csatlakoztatnál LAN-t hozzá, ha van csatlakoztatási lehetőség a laptopon, és akkor automatikusan telepíti a wifi driver-át. Csak van olyan ismerősöd akinél rátudsz LAN-al csatlakozni.


Az én új Acer laptopom is ilyen. Sőt telepítésnél a meghajtók se látszanak. Mostanában több gyártó is ilyen laptopokat készít, hogy az átlagfelhasználók ne tudjanak telepíteni csak a hozzáértőbbek. Nekem már megvannak a driver-ek hozzá amit már op.rendszer telepítés közben is tudok telepíteni.

febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
Akkor nem csatlekozol a lapossal sem USB-n keresztül. A telefonoddal megnyitod a gyártó oldalát, letöltöd a megfelelő drivert és egy sima (USB) adatkábellel felmásolod a lapisra -ott meg már tudod futtatni...
febr. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!