Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon ez tényleg ennyire...

Vajon ez tényleg ennyire gyenge notebook volt vagy valami baja volt, merjek ezek után Lenovo notebookot venni?

Figyelt kérdés

Vettem még 2018-ban egy Lenovo Ideapad 320 80XV00UPHV tipusú laptopot:


[link]


Pár hónapig nem is volt vele gond, még játszani is tudtam vele ( NFS Most Wanted, és NFS Most Wanted 2012 ) Aztán elkezdett lassulni. 3 hónap után ujra kellett telepítenem a windowst mert annyira lassú volt. Hiába pasztáztam ujra és portalanítottam. Ezek után már csak néhány hónapot bírt és bővítenem kellett benne a ramot 8 GB-ra, és vettem bele egy SSD-t is. Mára odajutott hogy még ssd-vel is szinte használhatatlanul lassú. Több mint 5 perc kell ahoz is hogy egyáltalán bekapcsoljon, aztán legalább ennyi idő hogy elkezdhessek neten böngészni. Két évet bírtam vele, vennem kellett egy másikat ( Asus Vivobook 15 X512DA-BQ931 ). Azóta anyukám használja mikor tudja. Most azon gondolkozom veszek egy másikat valamikor, viszont amiket nézegettem vannak köztük lenovok is ( max 250e ft-ig ). De viszont félek tőlük. Félek hogy úgy járok mint az előző Lenovoval, ha Lenovo-t veszek. Bár tudom azt hogy hogy az eleve nem volt valami erős tipus, de akkor is bennem van a félsz. Igaz eleve csak 80 ezerbe került.



febr. 27. 14:49
 1/8 szántóvető ***** válasza:
100%
ez biza tényleg ennyire gyenge volt már újkorában is.az a csoda hogy újkorában még lehetett normálisan használni,gondolom a win érte be kevesebb erőforrással akkoriban.de a kínálat legaljából választottál,most 250-ért már egész gyorsakat lehet találni.
febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy korabeli alsó kategóriás gép volt. Már akkor is kellemetlenül lassú volt, amikor kiadták.


Ha most egy hashnálható gépet akarsz venni akkor ryzen 5300U vagy magasabb számozású; intel 1215U vagy magasabb számozású.

IPS kijelző legyen

Magyar bill-re figyelj, ha neked fontos.

8-16GB RAM, 250-500GB SSD.


Ez kb 150 ezer környékén van.

Ha olcsóbban kell, 100 alatt, akkor nagyon minimum 8250U, vagy magasabb számozású intel procis gépeket nézz.


Ezzel a régi géppel nem igazán.leheg mit kezdeni amúgy. Még evy utolsó leheletként evy linuxot rá kéne próbálni. Mint leginkább.

De vannak kifejezetten minimál gépigényes linux kiadások is, de alapvetően nem a rendszer az, amihez gyenge egy ilyen gép, hanem a mai weboldalak, videoformátumok

febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, és hiába 2016-os a procija, de gyengébb, mint a ~2009-es alsó kategóriás procik. Tehát anyira gyenge ez a géped.


Márka amúgy meg nem számít. A típus számít.

febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a laptop már 2018-ban, új korában is használhatatlan volt, ma meg pláne.
febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát, amiket nézegettem azokban ezek a cpu-k vannak:


AMD Ryzen 5-7520U


AMD Ryzen 5 5500U


AMD Ryzen 7 5700U


Intel Core i3 1215U


Intel Core i5-1235U

febr. 27. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt választhatsz más márkát is a Lenovo-n kívül.

[link]

febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon gyenge gép volt, nem a Lenovo a baj, hanem egy nagyon alsó kategóriás Proci volt benne.

Ryzen 7 5700U egy brutális proci.

[link]

[link]

febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne merj.. 🙃
febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!