Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik a laptopom?

Miért melegszik a laptopom?

Figyelt kérdés

Üdv! Adott egy Laptop Idepad gaming 3 a következő komponensekkel:

amd ryzen 5600h

16 gb ddr4 ram

rtx 3050 4 gb


A laptop újra lett pasztázva mégis melegszik rendesen, 80 fokos a gpu.

A pasztázással nem hiszem hogy gond lenne megfelelően volt pasztázva thermal grizzlyvel szakszerűen. De a problémát abban látom, hogy csutkára ki akarja használni a gpu-t a játékok, pl: doom eternal stabil 98% on akarja dolgoztatni. Nincs rá lehetőség, hogy korlátozzam mennyire használja ki az adott gép az adott hardvert? Újrapasztázás sem oldotta meg a gondot és rendesen fel lett rakva, se kevesebb se több.



febr. 28. 19:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Elég érdekes a jelenség, ha a játékot bezárom kevesebb mint 20 mp alatt visszamegy 45 fokra vagy lentebb, ami ennyi alatt nem hiszem hogy lehető lenne, illetve, ha játékokban pause menűben vagyok, options stb, akkor szintén lentebb megy a hőfok, kizárolag akkor megy fel és tartja amikor megy a játék és nem a menüben vagyok.
febr. 28. 20:00
 2/9 A kérdező kommentje:
1800 mhz gpu-óra leesik 210 mhz re és a memóriaóra 6000mhz ról 405 mhz re ha kilépek egy adott játékból
febr. 28. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem az a baj, hogy hibátlanul működik? Ez egy relatíve nagy teljesítményű gép, ha ki akarod használni a teljesítményt, akkor bizony meleg lesz.

A meleg akkor túlzott, ha trottlingol (vissza veszi a teljesítményt) játék közben, addig ez teljesen normális.

febr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen szeretném a teljesítmény ki használni, de nem a laptop árán. Emlékszem régebben mókoltam egy két dolgon aminek következtében még nagy játék esetén is max 75 fokig ment fel átlag 70 fok volt a gépezet. Viszont most csutkára ki használja, emiatt melegszik és szkeptikus vagyok, hogy az a 80fok nem tesz e kárt az alaplapban, vagy süt meg valamit.
febr. 28. 20:17
 5/9 A kérdező kommentje:
De ez is vagy energiaséma volt vagy nvidia control panel.
febr. 28. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen opciók, az energia séma nem rossz, de én inkább undervoltlnám.

[link]

febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom idő előtt elszólni magam, de lehet ez lesz a megoldás, most sikerült egyik videó alapján egy olyan szintet belőni, amivel konkretan játék közben is 65 fok on volt a gpu, eddig jónak tűnik, de még csak fél sikernek könyvelem el, alávetem egy "teszt" időszaknak és majd kiderül hosszútávon.
febr. 28. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha összeomlik egy kicsit több kell neki. De igazából egy superposition stresszteszt megmutatja, hogy bírja-e a terhelést, ha akkor nem omlik össze akkor soha.
febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kretens válasza:
Nekem az volt problémám az acer aspire-laptopommal(2021-es kiadású...élt két és fél évet...r.i.p) hogy nagyon lelassult.Egyik bekapcsolásnál pedig kiirta hogy no bootable device.Na gondoltam akkor belenézek a biosba tehát újrainditottam a gépet és több mint öt percig kellett nyomogatnom az f2-es billentyűt mire beadta.Ha megálltam a nyomkodással egy pillanatra is akkor öt perc elteltével megint csak no bootable device.Egy kis boot beállitás nem árt ilyenkor és az uefi-boot-ot gondoltam kiiktatom.Sehogy se tudtam.Értek hozzá egy kicsit azért de sehogy se jött össze.Na akkor legyen network boot.Itt is csak a kifogás meg valamilyen hiba jelentkezett de már nem mélyedtem bele jobban mert tudtam hogy már menthetetlen.Pont szemétszállitás volt aznap és egy laza mozdulattal ment a kukába és megfogadtam hogy semmilyen laptopot nem veszek többet.maradok az asztali pc-nél.Ezeket a laptopokat szerintem már eleve úgy gyártják hogy ha hozzá se nyúlsz két év után akkor is tönkremegy.
márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!