Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor hogyan tüntessem el?

Monitor hogyan tüntessem el?

Figyelt kérdés

19"-os Asus LCD vagy LED monitor, de szerintem ez mindegy.

Szóval ott van a bal felső sarokban a menü, ami nagyjából a szélesség és magasság 1/41-ét kitakarja, és amit lehetetlen eltüntetni.

Gombokra reagál, és időnként 1 pillanatra el tudom tüntetni, de újra és újra megjelenik. Beragadt valami?



márc. 1. 19:40
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Nálam egy nagyon régi Samsung LCD monitornál volt hasonló, - végül a monitoron a "Menü" gomb kiforrasztása segített.

(így persze nem lehetett állítani semmit, de a monitor menüjét egyébként sem szoktam használni)


Azért először megpróbálnám beállítani, hogy a monitor menüje teljesen átlátszó legyen és a méretét is a lehető legkisebbre venném vissza. (a kézikönyve szerint, amit mondjuk a gyártó weboldaláról tölthetsz le a modellszám alapján)

márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem mai monitor. Nyilván a menű gomb mikrokapcsolója adta meg magát. Szerelőhöz vinni nem érdemes, mert a javítás annyiba kerülne, mint egy jó használt 22"-os fullhd-s.

Ha otthon meg tudod oldani, akkor filléres dolog egy mikrokapcsoló csere. De lehet, hogy egy kis WD40-es kezelés is megoldja. De őszintén én egy 19"-os monitorral már nem vacakolnék. Értéke szinte semmi, a felbontása kicsi(1366x768, vagy jó esetben 1440x900).

Szóval ha van benned annyi kézügyesség, hogy szét szedd, akkor első körben én megpróbálkoznék a WD40-es kezeléssel(egy kevés a mikrokapcsolókba, aztán sokszor kapcsolgatni). Ha ettől nem jön rendbe, akkor nem érdemes már vele tovább foglalkozni, nem éri meg.

márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!