Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen nagy hatótávú de nem...

Jozsoo kérdése:

Milyen nagy hatótávú de nem túl drága wifi jelismétlőt tudtok ajánlani? Az udvari kamerához kellene hogy stabilan eljusson a jel, mert most van mikor megszakad. Wifi analizerrel mérve -70 körüli értéket mutat.

Figyelt kérdés
Nézegettem az online boltok választékát de nem találok olyan paramétert feltüntetve, hogy milyen erős jelet ad, vagy hány méter a hatótávja (persze szabad területen falak stb. akadályok nélkül)? Mert (gondolom én) a sebességgel biztosan nem egyenesen arányos a hatótáv.
márc. 2. 09:03
 1/6 anonim válasza:

Ez szerintem jó:

[link]

márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
De ha nagy a távolság, érdemes lehet kicsit drágább TP-link irányított antennás eszközöket feltenni. 70m körül már azt választanám.
márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs nagy távolság, a ház sarkán van felszerelve, az eresz alatt.
márc. 2. 10:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Mekkora a távolság?

Jelenleg milyen eszközök (wifi elérési pontok, kamerák) vannak?


"de nem találok olyan paramétert feltüntetve, hogy milyen erős jelet ad, vagy hány méter a hatótávja"

A hatótáv függvénye a szabadteres veszteség:

[link]

az eszköz paraméterei - kimenő teljesítmény (ez korlátozva van az adott ország hírközlési hatóság által), antennanyereség, vételi érzékenység - meg szerepelni szokott az eszköz adatlapján/kézikönyvében - például:

[link]


Mondok egy számítási példát: tegyük fel, hogy 100 méter a távolság és 5 GHz a frekvencia. Ez esetben a szabadteres veszteség:

20 * log10(0,1) + 20 * log10(5) + 92,45 = 86,4294 dB

ha az adóoldalon (a példában szereplő eszközt feltételezve) 20 dBm kimenő teljesítményt feltételezünk és 16 dBi-s antennád van, akkor a vevőantennánál:

20 dBm + 16 dBi - 86,4294 dB = -50,4294 dBm jelszint lesz, amin a vevőantenna segít, tehát a vevőnél (ugyanolyan eszköz esetén):

-50,4294 dBm + 16 dBi = -34,4294 jelszint lesz. Ez az előbb említett eszköz -75 dBm vételi érzékenységéhez képest 40,5706 dB tartalékot jelent.

márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ennyire én nem értek ezekhez az elméleti számításokhoz.

Mikor a kérdésemet feltettem, arra gondoltam majd olyan válaszokat fogok kapni, hogy "x ideje vettem y típusú hészüléket és nagyon jó, mindenhol van térerő vagy ilyet ne vegyél mert nagyon ócska."

márc. 2. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Mert nem a(z "y") típus a lényeg, hanem hogy adott távolságra milyen nyereségű antennával egybeépített, milyen - az adott adatrátához tartozó - kimenő teljesítményű és bejövő vételi érzékenységű eszközöket használsz.
márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!