Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Display kábelen szebb képnek...

Display kábelen szebb képnek kellene lennie mint vga kábelen?

Figyelt kérdés
márc. 2. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, ha a vga kábel elég jó minőségű.
márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mivel mindkettőn digitális információ közlekedik, nem függ a kábeltől a képminőség.
márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
VGA analóg, nem digitális. Felbontásban, egyéb jellemzőkben is kevesebbet tud.
márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-mas


Az 1-2 kommentelő ezt szerintem nem gondolta volna hogy a display az digitális jel.

márc. 2. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen egy digitális-analóg különbség. DP-nél tökéletesen az megy át a megjelenítőre, ami a videokártyából kijött. VGA-nál lehetnek akár látható képhibák is. Nem csak a kábel miatt, hanem már akár a videokártya digitális-analóg konvertere is dolgozhat szarul, lehet jelveszteség a csatlakozókon, és a monitorokban is lehet sok szarság, mire képernyőre kerül az adat.


Nekem van tapasztalatom erről. Egyik monitoromat mindig vga-val használtam. Aztán hozzámkerült egy DVI kábel (digitális), és ekkor jön ki igazán, ha ugyanazon a monitoron látod a különbséget.


Amúgy meg franc, észre nem vettem volna semmit az analóg jel szarságából, ha nem látom, hogy ugyanaz a panel mire képes digitális jellel. Tehát észrevehető, ha egymás után látod őket, de ilyen netezgetős, irodai, játszogatós felhasználásban nem igazán... nagyon el kell szaródva lennie valaminek benne, hogy gond legyen az analóg jellel. Egyik vga monitorom szellemképes pl, tehát ilyen szinten. Ez azért nem túl valószínű.

márc. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös,rendeltem egy display kábelt,majd most kiderül hogy igazat mondtál-e.
márc. 3. 07:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen. A gyakorlatban ez sokszor nem észrevehető. Csak akkor, ha pl. nagyon gagyi a VGA kábel minősége, vagy ha túl sok zajt benyel a környezetéből.
márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es nos megjött a kábel,talán lehet kicsit élesebb a kép,de nem vagyok benne biztos.
márc. 4. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!