Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Ryzen 5 5500-hoz Be...

AMD Ryzen 5 5500-hoz Be quiet! Pure Rock Slim 2 hűtő lehet hogy kevés?

Figyelt kérdés

A pcx-nél rakattam össze a gépet (videokártya és hdd kivételével mindent frissen vettem és velük szereltettem össze). Direkt rákérdeztem, hogy módosítanának-e a konfigon. Azt írták szerintük rendben lesz így.

A proci hűtő kiválasztását valahogy nem gondoltam át eléggé. Azt láttam, hogy a saját összeállítású pc-knél az 5500 mellé Pure Rock Slim 2 hűtőt adnak. Meg valamiért úgy emlékeztem, az is 12 centis ventivel van, de csak 9,2cm-el.

Most, újonnan, stressztesztnél simán felmegy 70Cfokra. Panelben lakom, nyáron 35Cfok fölé megy a szoba hőmérséklete. Játékoknál is eléggé melegszik a proci. Nem tudom mi lesz kánikulában, főleg ha már nem friss a paszta.

A régi gépem 8 éve rakattam össze náluk. Egy fx6300 volt benne ami hírhedten melegedős. Egy 5.000Ft-os márkátlan hűtőt rakattam rá aminek jó a légszállítása, 12cm ventije van. 8 év után is max 40 fokra ment a proci hőmérséklete, pedig nem pasztáztam újra, takarításra is ritkán szántam időt.

Nem értek nagyon a gépekhez, nem is akartam rá nagy összeget költeni. A játékokra amikkel játszom, alap felhasználásra szerintem még sokáig jó lenne.

Annak örülnék kb. 10 évig (ahogy az előző gépemhez) hozzá sem kéne nyúlnom, max kitakarítani. A pasztázni sem merem, még sosem próbáltam.

Szerintetek érdemes lenne visszavinnem és kérnem egy márkátlan de túlméretezett proci hűtőt, hasonló áron? Az előző procival ez bevált.

Vagy nem lesz gond ezzel a hűtővel? Meglepett hogy ennyire melegszik. Úgy érzem nem jól választottam proci hűtőt.

Érdekel a véleményetek, tapasztalataitok.



márc. 4. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bőven jó az.
márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jó az a hőfok.
márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, lehet túlreagálom. A régi hűtőm bitagul túl volt méretezve, ahhoz szoktam.
márc. 4. 11:36
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Én csak azt nem értem, ha nem értesz hozzá, minek nézel bármiféle adatot? Úgysem tudod megffelelően értelmezni...
márc. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4: cfm, venti méret + youtube tesztek. Azért van segítség azoknak akik nem értenek hozzá. Csak mikor összeraktam (mármint virtuálisan) a gépet, akkor a proci hűtő felett valahogy átsiklottam.
márc. 4. 11:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezek önmagukban semmit sem érnek, hasonlóan a hőmérséklethez, mert nem érted, amit olvasol és nézel. Mekkora let volna a pánik, ha a frissen összerakott ryzen 7-es sorozatú procid 95 fokon megy a 420-as AIO-val?
márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Arra a procira bármi elég kéne legyen, nagyon hűvös kis cpu.
márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A GYÁRTÓ! 90°C maximális működési hőmérsékletet ír.

[link]

Ez annyit jelent, hogy ekkor nem történik semmi baj, csak a processzor elkezdi vissza venni a teljesítményt. (azért, hogy ne legyen baj)

Ez a 70°C hibátlan, de ha zavar undervoltold, az lejjebb viszi a hőmérsékletet 10 fokkal simán ugyan azzal a hűtővel.

A YouTube-on vannak tutorialok erről is. 😉

márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

70?? Bro nekem egy húzott 5600 4.6 GHZ en egy jóval nagyobb 140mm es Deepcool AS500 hűtővel is felmegy közel 70 re egy hűvösebb szobában stressz teszten.


Egy ilyen 92 milis hűtővel ez bőven jó.

márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam a 3700X 79 fokon megy 100% all core loadon egy 360-as Corsair aioval. Kis felületről nem lehet hatékonyan elvezetni a hőt.
márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!