Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Ryzen 5 5500-hoz Be...

AMD Ryzen 5 5500-hoz Be quiet! Pure Rock Slim 2 hűtő lehet hogy kevés?

Figyelt kérdés

A pcx-nél rakattam össze a gépet (videokártya és hdd kivételével mindent frissen vettem és velük szereltettem össze). Direkt rákérdeztem, hogy módosítanának-e a konfigon. Azt írták szerintük rendben lesz így.

A proci hűtő kiválasztását valahogy nem gondoltam át eléggé. Azt láttam, hogy a saját összeállítású pc-knél az 5500 mellé Pure Rock Slim 2 hűtőt adnak. Meg valamiért úgy emlékeztem, az is 12 centis ventivel van, de csak 9,2cm-el.

Most, újonnan, stressztesztnél simán felmegy 70Cfokra. Panelben lakom, nyáron 35Cfok fölé megy a szoba hőmérséklete. Játékoknál is eléggé melegszik a proci. Nem tudom mi lesz kánikulában, főleg ha már nem friss a paszta.

A régi gépem 8 éve rakattam össze náluk. Egy fx6300 volt benne ami hírhedten melegedős. Egy 5.000Ft-os márkátlan hűtőt rakattam rá aminek jó a légszállítása, 12cm ventije van. 8 év után is max 40 fokra ment a proci hőmérséklete, pedig nem pasztáztam újra, takarításra is ritkán szántam időt.

Nem értek nagyon a gépekhez, nem is akartam rá nagy összeget költeni. A játékokra amikkel játszom, alap felhasználásra szerintem még sokáig jó lenne.

Annak örülnék kb. 10 évig (ahogy az előző gépemhez) hozzá sem kéne nyúlnom, max kitakarítani. A pasztázni sem merem, még sosem próbáltam.

Szerintetek érdemes lenne visszavinnem és kérnem egy márkátlan de túlméretezett proci hűtőt, hasonló áron? Az előző procival ez bevált.

Vagy nem lesz gond ezzel a hűtővel? Meglepett hogy ennyire melegszik. Úgy érzem nem jól választottam proci hűtőt.

Érdekel a véleményetek, tapasztalataitok.



márc. 4. 11:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
5500-hoz a kis gyári alu borda is elég. Maximum a hangja mjatt érdmes jobbaf venni. Bármelyik 120 mm ventis toronyhűtő csendes lesz
márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!