Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen memória mehetne a...

Milyen memória mehetne a notebookomba a jelenlegi helyett?

Figyelt kérdés
Szeretnèm a notebookom kicsit gyorsítani ès szeretnèk benne memória bővítést plusz a hdd helyett egy ssd-t. A linken szereplő memória helyett milyen kompatibilis?
márc. 8. 18:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
márc. 8. 18:16
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a memória is jó bele csak pluszba mellé kell tenni még egy 4GB-os DDR3L-es RAM-ot. 4GB kevés, min. 8GB legyen benne.
márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 CspCsj ***** válasza:
59%

Kérdés, hogy van-e benne másik memóriafoglalat?

Illetve a jelenlegi memória milyen sebességen működik?

Pl. Windows 8/10/11 rendszer esetén a Feladatkezelő > Teljesítmény fül > Memória grafikon > Sebesség mező

[link]

(a képen az is látszik, hogy a két memóriafoglalatból az egyik üres: "Használt bővítőhelyek = 1/2")

márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 CspCsj ***** válasza:
59%

Kimaradt, hogy szerintem bármelyik DDR3L memória jó lesz hozzá:

[link]

márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 CspCsj ***** válasza:
59%

Bocs egy kicsit pontosítok:

Bármelyik SO-DIMM (laptopokba való) DDR3L memória, ami nem(!) ECC-s.

márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2 hely van ès igazából 2x8 GB amire gondoltam plusz az 1tb hdd helyett egy ssd-t is. Kicsit koros már, de mèg eldobni nem szeretnèm, ha pár èvig mèg így használható
márc. 9. 15:54
 7/12 A kérdező kommentje:
márc. 9. 15:57
 8/12 CspCsj ***** válasza:

Először használtakat néztem, de újonnan sem drágák a memóriák, lehet hogy a garancia miatt megéri inkább az új.

(DDR3L = 1,35V, sima DDR3 = 1,5V)

[link]

márc. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igazából újat gondoltam venni.

[link] Jelenleg ez a hdd van benne, tudnál esetleg ajánlani SSD-t helyette? 480gb gondoltam, az is bőven elèg.

márc. 9. 17:33
 10/12 A kérdező kommentje:
Megnèztem a memória grafikont ès alap helyzetben 50% memóriát használ, viszont a C meghajtó 100%-ot mutat.
márc. 9. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!