Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom telepíteni a...

UserrrGabor kérdése:

Miért nem tudom telepíteni a Windowst?

Figyelt kérdés
Adott egy Hp DC 7800 tower pc,nincs rajta rendszer és mikor usbről bootolni akarom a windows telepítőt csak egy csík villog a bal felső sarokban és ujraindul kb 1 perc után.Ez van a GPT formátumú,ha MBR akkor elkezd bootolni,elnindul a telepítő és lefagy a töltőképernyő.Próbltam win 10-et és win 7-et is.

márc. 9. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld lemezzel is, van DVD-RW benne?

MS-ről letöltött képet használd!

márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lemezzel még nem,de ha úgy van rá esély hogy működne akkor szerzek egyet és írok egy telepítőt rá
márc. 9. 10:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 7800-as, és mindig leáll a USB-s telepítés. Mindent törölj a HDD-n és úgy telepíts. (adatokra ügyelj)
márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
3-assal egyetértek, több ilyen HP géppel volt dolgom, mindegyiknél problémás az usb-ről indítás. Nyilván gpt/uefi boot nem fog menni, mert legacy bios van rajta, tehát csak mbr-el próbálkozz. Amúgy DVD-ről szépen felmegy rá a win7, de usb-vel elég nehéz működésre bírni, nem tudom mi okozza ezeknél a HP gépeknél.
márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megpróbálom DVD ről a win7-et
márc. 9. 10:42
 6/10 anonim ***** válasza:
8GB RAM-mal a 10 is elmegy rajta. Proci melyik?
márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 CspCsj ***** válasza:

Ha a BIOS v1.35-nél régebbi, akkor frissíteném.

[link]

márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a furcsa, hogy USB-ről megy a C mentése-visszaállítása Aomeivel simán, ott nincs probléma. Csak a telepítésnél...
márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2gb ram van benne, és core 2 duo e6550
márc. 9. 11:32
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem brand gép, hanem korabeli (C2D procis kor, igaz?) normál épített, G31(?) chipsetes, talán gigabyte lappal így megy nekem az USB-s W10 telepítés:


MBR kell (nem UEFI-sek ezek még, GPT nem lehet jó)

Amikor kijön a villogó csík, akkor kell várni 15 percet. Pontosan ennyit.

Valamit elmagyaráztak, hogy valami hiba van, és ez az időlimit, amíg újrapróbálkozik. Utána bejön a nyelvválasztás, az megint jónéhány perc, mire a következő ablakra lép. Szép lassan, de fel lehet telepíteni. (Nyilván már ha ugyanaz a probléma


Ha van modernebb géped, akkor érdemesebb azon telepíteni, és utána visszarakni az SSD-t a régi C2D procis gépbe. W10 jól fog alkalmazkodni a hardverváltozáshoz.

márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!