Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a PC mennyire alkalmas 4K...

Ez a PC mennyire alkalmas 4K játékra és videó vágásra kompromisszumosan ezen a felbontáson?

Figyelt kérdés

AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 8-Cores

GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX Alaplap

Corsair VENGEANCE 64GB (2x32GB) DDR5 6600MHz

Noctua NH-U12A Chromax

Samsung 990 PRO 2TB M.2

Crucial MX500 2.5 2TB SATA3

Thermaltake Core P3 TG Pro

BE QUIET! Straight Power 12 850W

Gainward GeForce RTX 4080 Panther 16GB GDDR6X


Még van 40-50 ezer forint pluszba ha eltudnék valamivel gyorsabb felhasználási élményt akkor azt szívesen rá fizetem? És egyáltalán kell 64gb ram vagy 32gb is elég ahhoz 4K vágáshoz, hogy ugyanúgy gyorsan el lehessen végezni a folyamatot? Mert azt mondják, hogy 32gb már szinte egyáltalán nem elég rá.


márc. 11. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Komolyabb 4K anyagoknál már ki lehet futni a 32GB-ból, a 64GB inkább szükséges,mint felesleges.


Korrekt gép ez.

márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 fukapapa27 ***** válasza:
A ramból sosem elég ma már inkább legyen több mint kevesebb!!!
márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért olyan sok kompromisszum nem lesz.😃 Monndjuk a ram az legyen AMD Expo támogatással, a Corsair-nél nem láttam ilyet.

A 7800x3d jó játékra, de a videós munka jellege (mennyire munka)

Mert CPU renderben nem rossz a 7800x3d, de az élmezőnyből "kiszorul" Ha sokat fog renderelni a gép a 7900x-et raknám bele (sok folyamatos munka esetén)

Brutális kis gép lesz 😉

márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól fogsz járni a plusz rammal, jó az a 64GB a 4K vágáshoz.

Illetve a sata ssd-t is dobd szerintem. A másodlagos ssd is nvme legyen. Dram-os. Legalább 970 evo plus, 980, kc3000


És az egyik meghajtó legyen amiről olvasod a fájlokat, a másikra meg írod. Már a videovágásnál. Tehát ne ugyanaz a meghajtó legyen a bemenet és a kimenet is.


RAM tehát akkor 2x32GB, de elég lesz a 6000 mhz is (cl 32 alatt). Vagy 6400 mhz cl 34 szokitt lenni még hasonló áron, akkor az nyilván még megérős lehet.


Procihűtő thermalright legyen. 20 ezerből megvagy, és minden teszten jobb, mint a kinézetted.

Peerless assassin 120 (SE)

(SE változatnak kilógnak a hőcsövei, csak megjelenésbeli a különbség)


Valóban hogy jobban járnál a több maggal a vágásnál. És a 3D cache előnye is max játéknál tudna csak kijönni, de 4K-ban olyan GPU limited lesz, ahol ez tökmindegy, soha nem leszel olyan helyzetben, hogy számítson, totál felesleges. Tehát ha a vágáshoz neked elég a 8 mag, akkor azt mondanám, hogy spórold ki az 3D-t, és legyen csak 7700X, vagy ha jól hasznosítanád a több magot, akkor 7900 (én erre szavazok). 3D cache-nek esetedben most nincs értelme, nagyon lerontja az ár/értéket.


Videokártyát nem igazán használja a vágás, a szerkesztés/effektezés már inkább. De akkkr sem kell ilyen kártya, tehát ezen aszi ten itt már csak a játék igényedet kell kielégítenie. 4K miatt nem igazán tudsz lejjebb menni. A szerkesztő progik elvileg már jók amd kártyákkal is, de én biztosan nem kockáztatnék ilyet, ha ez egy munkagép, úgyhogy marad a 4080, esetleg 4080 super.

(Amúgy 7900 XTX-nek utána leheg nézni, nincs meg napirendben, hogy mit tud videoszerkesztésben, de játékban nagyon is jó.)

márc. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Memóriából azért ez a választottam mert az van a legjobb áron és cl32 ez is. 6000mhz cl32 ramok 90-ért vannak az én választottam 100.

[link]



Cpu hűtő mindegy papíron a thermalight jobb de ravepriest régen a noctuakat istenítette. RTX 4080 Super megér 30 ezer forintos felárat mert tesztekben szinte teljesen 4080 szintet hoz játékokban. Videó vágásban más lenne a helyzet. RX 7900 XTX nem tudom meg merjem e venni éppen, hogy a videó vágó program miatt és ha már ilyen ennyit fizetek akkor a RT is legyen kihasználva szerintem 1440-2160p felbontáson

márc. 12. 00:05
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak példa, (hirtelen ez volt az első) olyan RAM-ot vegyél aminél fel van tüntetve az AMD EXPO

[link]

Nehogy csak alap óra jelen menjen a drága ram, mert véletlenül nem fogadja jól az xmp tuningprofilt.

A hűtésben jó a nochtua, de igazándiból nem problémás a hűtése, annyi a lényeg, hogy folyamatosan hatékonyan vonja el a hőt a picike chipről, nagy meleg nem lesz.

A legtöbb videós cucc simán megy RDNA AMD kártyákon, de RT-ben az Nvidia magasan veri. Vágtam effekteltem sokat (1080p) nem veszek észre eszméletlen különbséget, hogy AMD vagy Intel/Nvidia a hardver.

Jó ezek nem hollywoodi szuperprodukciók csak esküvői videók/helyi TV anyagok/YouTube.

márc. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És akkor a Ryzen 7800X3D, 7900X3D ezek értelmetlenek úgy nagyjából legalább is az ilyen RTX 4080-ak mellé? A memóriához XMP túlhajtási fel van tüntetve. De azt látom, hogy Intel van mellé írva akkor AMD-hez Expo kell?
márc. 12. 11:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Az AMD mindig hadilábon állt a memóriával. Anno AM4-en is Zen/Zen+ csak Samsung B die meg mittudomén, Zen2-3 kb bármit megeszik 3600MHz-ig 🥴

Nem sok AM5-öt építettem, véletlenül lett EXPO-s Kingston elösször, egyből ment, azóta olvastam sírásokat, hogy sz@r ami nem EXPO-s.

Ennyi pénzért nem kockáztatnék, hogy megy vagy nem.

Az, hogy X vagy x3d majd megálmodod, brutális mindegyik.

márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem túlzás ez a riogatás.

Az AMD nem állt hadilabon soha a memóriával leszámítva a Zen korai nyűgjeit ( az első AMDm K5-200 volt :) ).

A Samu B-die csak az alacsony időzítések és a tuning miatt volt ajánlott, amíg nem volt más a piacon. Két 3600-as kitem van ( Hynix és Micron ), mindkettő XMPs és csont nélkül megy a Zen2-vel 3600-on.


Buildzoid most rántott 8000-re egy 6400-as XMPs Corsair kitet Zen4-gyel...


Ez az EXPO is ugyanúgy ki fog halni, mint a korábbi próbálkozások az XMP pedig örök mint a nyomor. Nagyon nagyon ritka az az eset Zen2 óta ahol gondot okoz az XMP.


/OFF


Memóriából érdemes megnézni a másodlagos időzítéseket, mert vannak olyan (Corsair) modulok, ahol azok nagyon kaksik, így semmivel nem jobb, mint ez normális 6400CL32.


Többeknek volt gondja Premiere alatt az RX7900-as kártyákkal a kezdetekkor, nem tudom ezt már megoldották-e, az RTX4000-re ilyen gond nincs.

márc. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"ritka az az eset" Csak, ha te vagy az a ritka az azért fáj.

Igen én is olvastam, hogy fissített Bios-al sokkal jobb a mem támogatás, nem annyira para a dolog. De a kérdező olyan millió körül vesz gépet, ne legyen egy keserű perce se egy esetleges mem probléma miatt. Ezért javasoltam.

márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!