Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fel lehet simán telepíteni a...

Fel lehet simán telepíteni a win 11 pro-t és aktiválni h110 kabylake i3 kombó alá ügyeskedés/kókányolás nélkül?

Figyelt kérdés
Keresgéltem választ a neten win11 sytem requirements felütéssel, de csak azt találtam hány mag ghz ram meg tárhely kell, semmi egyértelműt. Azt tudom, hogy b450 és ryzen 1000AF/2000-re felmegy, mert azt csináltam, de az intelben nem vagyok biztos annak dacára sem, hogy kb "kortárs" a két említett platform.

#6./7.gen intel
márc. 16. 21:44
1 2
 1/12 ludicrousSpeed ***** válasza:
Még jó, hogy a MS oldalán a gépigényben ott a link a gyárilag támogatott processzorokhoz ...
márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jól elsiklottam felette, hogy az kékkel van😅 köszi.


Viszont ha erről van szó, itt vagy benéztem megint valamit vagy az i3 8100 a legrégebbi proci amit támogat.


[link]

márc. 16. 21:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem, 8. generáció alatt nem megy.
márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem neztel be semmit, jo nagy sz.pas az egesz Win 11 hardware-tamogatasa. A magam reszerol amig egyaltalan van Win10 tamogatas, biztosan nem fogom az amugy teljesen jol mukodo Ryzen 1600-at csak ezert lecserelni.
márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"i3 8100 a legrégebbi proci amit támogat."

Pontosan, de jövő ősszel jön a 16.gen. lesz 8db támogatott generáció. Mire kifut a Win10.

márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor bekaphatják, oszt' linux lesz...
márc. 16. 22:06
 7/12 ludicrousSpeed ***** válasza:
Most aztán jól befűtöttél nekik...
márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 Én is éreztem, mintha megremegett volna az Intel és a mikrof@s árfolyama is 🤣

#6 2025 október 14-ig támogatott a Win10 az kb 1.5 év addig nyugodtan windózozhatsz rajta.

márc. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Majd 2026 elején válthatsz, addig maradj win10-en.
márc. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egész biztos meg fogják hosszabbítani a Win 10 támogatását. Ugyanis februári adatok szerint a Win 10 67%-on áll, míg a 11 28%-on. Ez, hacsak nem történik valami csoda, például engednek a 11 rendszerkövetelményeiből, vagy közben kijön a 12 ami ezt megteszi helyette, nem lesz érdemi előrelépés. Nem csak a processzor a lényeg, az enyémben Ryzen 3600 van ami már támogatott, mégsem engedi frissíteni, valószínűleg a TPM hiánya miatt. Meg lehet, hogy lesz 8 generáció ami támogatott, de egy PC élettartama ennél sokkal hosszabb, legalább 2 operációs rendszert megér. Én is az előző gépemen még Vistával kezdtem, aztán a Win 7 támogatásának megszűnése után 5 hónappal pukkant el az alaplap (púpos kondik). A mostani gépem bár nem a legújabb volt akkor sem, de teljesítményben túlszárnyalja az igényeim és ez valószínűleg még jó 10 évig így is lesz (hacsak nem megy tönkre hamarabb). És ezzel nem vagyok egyedül. Szóval az lesz a 10 sorsa mint az XP-nek, annak is 2 alkalommal, összesen 4 évvel hosszabbították meg a támogatását, ugyanis nem akart kikopni. Pontosan az volt mint most, az XP és a Vista gépigénye között hatalmas ugrás volt, amit a hardverek lassan követtek le. Egy PC élettartama nem 3-4 év. Azóta nem volt érdemi változás, most a 11-nél van megint. Úgyhogy készüljünk, hogy egy év múlva, hacsak nem történik valami csoda, vagy a 10 támogatásának meghosszabbítását jelentik be, vagy a 11 igényeiből adnak lejjebb.
márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!