Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az hogy főzött BIOS :D?

Mi az hogy főzött BIOS :D?

Figyelt kérdés

Nézegetem mostanában a laptopokat, és találtam egyet amit nem tudok hová tenni. Azt írja az eladó, hogy a M.2-es slot nem működik, mert főzött BIOS kell hozzá. Hogy mi van?

Én úgy gondolom, hogy ha gyárilag a laptopban van kialakítva M.2-es csatlakozó, és ha gyári BIOS van rajta, akkor be kell tenni a slotba és működnie kell. Azt a laptopot, ha újonnan megvásárolod a boltban, ott sem azt fogják mondani, hogy főzött(Nem tudom mit takar) BIOS kell ha használni akarod az M.2-es foglalatot. Valaki avasson már be, hogy ez mi a búbánat. Előre is köszönöm!



#Főzött BIOS :D
márc. 17. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fog működni attól még hogy benne van. A gyártó white list-el szabályozza hogy mit engedjen használni. Pl. Thinkpad laptopomba nem volt jó akármilyen RAM, ha mást akartam berakni, akkor BIOS-t kellett cserélni. Mai Dell Precision laptopba csak és kizárólag Dell RAM-ot enged tenni a Dell, semmi mást. Munkahelyemen IT osztály kipróbált pár gyártót, egyikkel sem indult a gép. Ráadásup M.2 slotba mehet pl. WiFi vagy GSM modul. Ha a gyártó erre találta ki a slotot, akkor megteheti hogy mást nem enged benne futni.
márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az igen! Ma is tanultam valamit. Köszönöm!
márc. 17. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!