Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szívja le a laptop az...

Miért szívja le a laptop az akksit?

Figyelt kérdés

Egy 10 éves Fujitsu üzleti laptopról van szó. Ha feltöltöm 100-ra, és elteszem, kb 3 nap után már csak 50%-on van, úgy hogy be se kapcsoltam. Egy hét után már 0-ra merül de annyira, hogy a laptop akku jelző ledje se jelzi (ha le van merülve csak az akkujelző piros ledje gyullad fel.


De ha kiveszem az akkut, akkor egy hét alatt kb 1-2%-ot merül.


Maga az akku netezés során kb 1-1 óra 15 percet bír, de ez elég nekem.


márc. 19. 10:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Egy battery control progi azt jelzi, hogy


1st Battery brand: Fujitsu Limited

1st Battery health: Weak

1st Battery condition: 17%

1st Battery capacity: 6700 mAh

1st Battery real capacity: 1937 mAh


2nd Battery brand: Fujitsu Limited

2nd Battery health: n/a

2nd Battery condition: 0%

2nd Battery capacity: 2600 mAh

2nd Battery real capacity: - mAh


Vagyis ez azt írja milyen állapotú az akku. A gyenge kapacitás is okozhat ilyet?

márc. 19. 10:19
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csinált ilyet tökéletes állapotban lévő akku, de csak kétszer. Eltettem hétvégére úgy, hogy pénteken munkaidő után kikapcsoltam (leállítással, nem csak lehajtás), hétfő reggel már nem kapcsolt be egyáltalán, csak miután bedugtam. Miután elindult 0%-ot jelzett. Rendesen feltöltötte. Ugyanezt megcsináltam nap végén, de otthagytam az ágyon. Este amikor eltettem onnan éreztem, hogy meleg. De venti nem ment, semmi életjel a gépből, csak meleg volt az alja, mint amikor terhelem és búg ezerrel, de most nem búgott. Bekapcsoltam, aztán újra ki, azóta nem csinálja. Lehet egy hibás frissítés volt amit azóta javítottak, frissítsd az operációs rendszert.
márc. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert kikapcsolni kéne altatás helyett...
márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem alvó állapotban van? Nézd meg az Energiagazdálkodási lehetőségekben.

[link]

márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem, rendesen le szoktam kapcsolni ha nem használom. De napközben alvó módban van, mivel olyankor nem kell megvárnom, hogy bebootoljon, meg minden progit betöltsön.
márc. 19. 10:57
 6/17 Morfondir ***** válasza:

Az Ok. hogy "rendesen" kikakpcsolod, de az energiasémák beállításait azért nézd meg. :) A kikapcsoló gombnál is lehet olyan beállízás, hogy alvó állapotba küldi a gépet, és nem is tudsz róla. A gyors rendszerindítástól is célszerű kivenni a pipát. ( Ha engedélyezve van.)

Másik:

Az akksi töltést úgy állítsd be, hogy 90%-nál megálljon. ( 100%-on terheli leginkább az akkumlátort a töltés.)

márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Morfondir ***** válasza:

Még ennyit:

Unokahugom panaszkodott ilyen hibáról, és mutatta, hogy "rendesen" leállítja a gépet. Be volt dugva a laptopba egy USB-s egér, ami továbbra is világított. Na, ez tűnt fel. :)

A hiba oka ott volt, amit a "ma 10:47" válaszadó írt.

Beállítottuk az energiasémát, és utána nem jött elő ez a probléma.

márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az senkinek sem tünt fel, hogy az egyes akksi kalap sz@r, a másik meg véres hígfos (vagy be sincs építve)?


Gondolom még a gyári. Ilyen állapotban még az a pár mA is leszíva, amit újnál észre sem veszünk.

(Azért annyit tudni kell, hogy ha be van építve egy akksi, kikapcsolt állapotban sem szó szerint nulla a fogyasztása a gépnek).

márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#8 - jah, ebben kb. már nincs aksi, ideje lenne cserélni.
márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#5 kérdező

- "Nem, rendesen le szoktam kapcsolni ha nem használom. De napközben alvó módban van, mivel olyankor nem kell megvárnom, hogy bebootoljon, meg minden progit betöltsön."


Ezt, hogy csinálod? - Minden nap amikor reggel bekapcsolod átállítod az Energiagazdálkodási lehetőségeket, este meg amikor kikapcsolod megint átállítod a beállításokat.

márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!