Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szívja le a laptop az...

Miért szívja le a laptop az akksit?

Figyelt kérdés

Egy 10 éves Fujitsu üzleti laptopról van szó. Ha feltöltöm 100-ra, és elteszem, kb 3 nap után már csak 50%-on van, úgy hogy be se kapcsoltam. Egy hét után már 0-ra merül de annyira, hogy a laptop akku jelző ledje se jelzi (ha le van merülve csak az akkujelző piros ledje gyullad fel.


De ha kiveszem az akkut, akkor egy hét alatt kb 1-2%-ot merül.


Maga az akku netezés során kb 1-1 óra 15 percet bír, de ez elég nekem.


márc. 19. 10:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem. Úgy van beállítva, hogyha a főkapcsolót megnyomom akkor alvó módba megy, ha a Windowson keresztül kapcsolom ki akkor leáll rendesen.

Akkut mint írtam nem szeretnék venni, nekem elég ez az 1 óra üzemidő. Sokszor hálózatról használom egyébként.

márc. 19. 19:34
 12/17 anonim ***** válasza:

Olyan beállítási lehetőség nincs, hogy ha Windowson keresztül kapcsolod akkor teljesen kikapcsoljon.

[link]

márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

[link]

Nekem így van beállítva.

És ha itt nyomok a leállításra akkor teljesen lekapcsol:

[link]

De ha a laptop fizikai bekapcsoló gombját nyomom meg akkor alvó állapotba kerül.

márc. 19. 20:36
 14/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal a fizikai gomb és a menü gomb közt nincs különbség.
márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

De már nem tudom máshogy elmagyarázni.

Ha a menügombot nyomom, kiírja, hogy leállítás. A fizikai gomb lenyomása esetén nem ír ki semmit, de a laptopon villog a power led.

Csak tudom, mivel így használom már évek óta...

márc. 19. 21:03
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem pl. olyan laptopom van amelyiken van 1x2.0-ás és 2x3.0-ás USB de az egyik 3.0-ás USB-be akkor is van feszültség ha teljesen kikapcsolom. Úgyhogy abba éjszakára nem szabad benne hagyni semmit mert meríti az akkut.
márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Talán átállíthatnád a Főkapcsoló megnyomásakor opciót (aksinál is, hálózaton is) altatásról kikapcsolásra.


Ha altatni akarod akkor asztalra katt majd alt+F4, fel, enter.

márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!