Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemesebb megvenni az AM5 öt...

Érdemesebb megvenni az AM5 öt mint az AM4 et?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Már megrendeltem egy gépet (komponenseket) így a kérdésem is hülye ezért elnézést kérek ( persze lehet módosítani így hátha valamit elszúrtam és tudok korrigálni még)


Szóval rendeltem egy gépet ( gyereknek lesz játékra illetve nekem is de én cs2 és starcraft2 el játszok :)


[link] ez lenne a cfg


Igyekeztem úgy összerakni hogy ne legyen baj de amikor legutóbb gépet tettem össze akkor még celeron 2ghz volt (1mag)


Át néznétek kélek hogy rendben lesz e így? Végső ár 394ezer ft de elvileg még lehet módosítani mert 1-2 dolog rendelés alatt van az aquanak is.


márc. 25. 06:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

a proci már AM5 8000 es széria vagyis kb pont most jelent meg (Q1 2024) és tudom hogy belépő szintű de úgy voltam vele hogy inkább ezt veszem meg kb 20 al drágábban mint az AM4 es alaplapot pl Ryzen7 el mert ott a proci és régebbi ddr4 megy bele az AM4 be.


Ehhez a procihoz adnak hűtőt is úgy gondoltam ( lehet hogy rosszul) hogy ehhez nem kell nagy hűtés így azt nem rendeltem

márc. 25. 06:33
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Előbb kérdezhettél volna...

Processzor Ryzen 7600

Alaplap B650 Asus Prime

Tápegység Seasonic B12 bc550w

márc. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem azért de így sem lesz szembetűnően drága. De a Ryzen 8000 nem jó erre annyira, megnyirbált PCIe sávok és gyorsítótár. Az A620 lap nem rossz, de elég korlátozott ennyiért.

Hűtőt nem kell venni de egy 4 vagy 6 hővsöves valami hatékonyabban hűti le a procit AM5 megterhelve hajlamos throttlingolni a gyárival. (Baj nem lesz de visszaveszi magát).

[link]

márc. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát ez így több sebből vérzik.

Ott van pl a túlárazott 8500G, ami a nagyobb integrált grafika miatt drágább, de ezt nem is használnád, helyette ott van a fent említett Ryzen 7600, ami ugyanennyiért gyorsabb is.

Az alaplap is nagyon fapados.

Szerintem szólj a boltnak és állj el a rendeléstől.

márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Srácok nagyon köszi!! akkro visszaveszem és újra összerakom így
márc. 25. 08:34
 6/17 A kérdező kommentje:

[link]


Tényleg nagyon köszi akkor a többi jó vagyis maradhat de alaplap és a procit változtassam?

márc. 25. 08:35
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Akkor kezd összehasonlítható lenni, ha már van pénz ryzen 5800-ra. Akkor eléggé felejtős egy új gépnél az AM4. Ott egy ryzen 7500F/7600-zal már jobban jár az ember, még ha 10-20 ezerrel drágább lesz, akkor is.


A 8000G széria viszont nem való játékhoz. Az egyik legrosszabb ár/értékű választás ma. Azonnal jelezz vissza a boltnak, hogy módosítanád a megrendelést.


8500G-ben egy nagyon gyenge integrált grafika van, így önmagában nem alkalmas játékra. És később sem fejleszthető normálisan, mert csak 4 pci-e sávja van. A gyengített zen4C magojról nem is beszélve. Hulladék.

Abba meg bele se merek gondolni, ha esetleg a méghulladékabb 8300G-t sikerült választani, vagy a jelentősen drágább 8600G-t. Ezek mind nagyon rossz ár/értékű processzorok. Mindenképp módosítanám a megrendelést, akármennyire is fáj ezt utólag megtenni. Megéri.

márc. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Neeem abszolut igazad van ! már vissza is vontam vagyis töröltem a rendelést 394 ezer ft volt ez így de akkor inkább összerakom. AM5 öt szeretnék ennyi volt a kritériumom hogy a jövőben azért legyen terem de nem gondotlam volna hogy pl egy 8000 széria ennyire gyenge....



Most várom hogy mi lesz vagyis hogy az aqua mit mond , biztos hogy el tudok állni csak hogy visszautalják vagy inkább vásároljam ott le nekem mind 1 :)


A többi koponens jó csak az alaplapot módosítsam és a procit? Melyik proci lenne a legjobb választás akkor (VGA RTX4060 Oc lesz igy nem kell integrált) és melyik alaplap lenne mellég a legjobb? kb procira 75k m van és alaplapra 55k

márc. 25. 08:42
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Jaj,aképet nem vettem észre. 8500G ennyi pénzért extrém rossz választás!!!!
márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Naja. Na. Akkor egy új kérdésben írd ki, hogy mit szeretnél.


Ezeket megválaszolva:

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

4. Mennyi a kereted rá?

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?


[link]

márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!