Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD csere hogyan zajlik?

SSD csere hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elnézést az amatőr kérdésért, elég laikus vagyok a témában.


Adott egy 256 GB-os SSD (ezen fut a WIN10), illetve van egy 1TB-os HDD. Szeretném a 256-os SSD-t upgradelni egy 1TB-os SSD-re.


A kérdésem igazából az OP rendszer újratelepítésével kapcsolatos. Korábban mindig úgy raktam újra a Win10-et, hogy a "Gépházban" a "Gép alaphelyzetbe állítasa" parancsot választottam és "felhőből" telepítettem.


Ha most kiszedem a régi SSD-t, akkor az új SSD-re, honnan, vagy milyen módon tudom rátenni a Win10-et? Újra meg kell venni?



márc. 28. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van másik csatlakozó az SSD-nek akkor klónozhatod a meghajtót. Vagy csinálhatsz tiszta telepítést is, a Win az alaplaphoz kötődik.
márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor, ha kiszedem a régi SSD-t, és berakom az újat, a "Gépházból" ugyanúgy el fogom tudni indítani a "Gép alaphelyzetbe állítása" parancsot? Magyarul gond nélkül tudom ugyanazt a WIN10-et újratelepíteni, amit korábban is használtam (jogtisztán)?
márc. 28. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha beraksz egy új üres háttértárat, azon semmi nem lesz. Nem indul el rajta rendszer, nem tudsz belépni semmibe. Bekapcsoláskor ki fogja írni pár soros szövegben, hogy nem talált indítható állományt, és vár.

Azért írták a klónozást, mert ha bekötöd az üreset és ráklónozod a meglévőt, akkor utána a meglévőt kiveszed és az újat bent hagyod, el fog róla indulni a rendszer mert rá lett másolva.

Ha nem így csinálod, akkor tiszta telepítéssel kell az üres tárhelyre egy rendszert felrakni: telepítő állományt készíteni (letölteni és formázni egy flash meghajtót amiről települ a Windows), beállítani hogy ez a telepítőállomány induljon el, és onnan a telepítési lépéseken végigmenni. Ennek a végén kapsz egy teljesen új, üres rendszert amit testre kell szabni, a programokat letölteni, a személyes fájlokat mentésből visszahelyezni rá, stb. és utána lehet használni tovább.

márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, készítesz egy bootolható USB kulcsot, (mivel az új lemezen nincs semmi) így gépház se. 😉

És arról indítod a telepítést, ha aktivált windowsod van újra aktiválódni fog.

Megnézel egy ilyen videót és minden benne lesz:

[link]

márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthető a dolog! :)
márc. 28. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Felesleges emiatt újratelepíteni. Macrium reflectel klónozd vagy (pl laptopnál) mentés hddre fileba, csere, visszaállítás.. 🙂

márc. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Átklónozod a mostani ssd-t az újra, az újat beszereled a gépbe, ugyanoda csatlakoztatod és megy tovább az élet.
ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!