Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a Pendrive megbízható?

Ez a Pendrive megbízható?

Figyelt kérdés

[link]


Telepítőpendriveként használnám. Van itthon egy 128 GB-os noname "USB 3-as" eszközöm, de ha az tényleg képes USB 3-ra, akkor én megeszem a nadrágomat. Nagyon lassú, és nem a gépem a hibás, mert egy külső USB 3-as HDD hasít rajta, és az tényleg olyan sebességgel működik nagyából, amit ígér a gyártója, de a pendrive egy fos. Ilyen számtech üzletben vettem jópár évvel ezelőtt, de szerintem át lettem b.szva.

Szóval vennék egy újat. Ez jó választás lehet? Windows telepítőket, és Linux telepítőket tárolnék rajta Ventoy által, hogy legyen kéz alatt mindig egy portable rendszer szükség esetére, valamint pár portable program, meg ha kell gyorsan egy windows telepítő, akkor az is. Azért pont 256, hogy ha kellene még fájloknak hely, akkor legyen. Ez jó választás, amit belinkeltem az előbb?



márc. 30. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Voltak szabvány átnevezések pár éve, úgyhogy rendesen meg tud kavarni.

régi név -> új név

USB 3.0 -> USB 3.2 Gen 1 (5 Gbit/s)

USB 3.1 -> USB 3.2 Gen 2 (10 Gbit/s)

USB 3.2 -> USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gbit/s)

Majd ezután: USB 4.0 (40 Gbit/s)


Amit linkeltél benne is van a nevében, hogy 3.2 Gen 1.

márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, a garancia nem véletlenül van az ilyen helyeknél (nem ahol előzőleg vásároltál, hanem mint az Aqua), ha valami mégsem kóser, vissza lehet vinni.


A Kingston, SanDisk megbízható márkák, hosszú évekkel maguk mögött, bízni lehet bennük.

Az Aqua szintén egy elég régóta működő üzlet, bizonyították már a megbízhatóságukat.


De ez természetesen nem jelenti azt, hogy az adott termékkel ne lehetne valami baki. Az Aqua nem tudhat róla, és a Kingston minőségellenőrzésén is átcsúszott, hiszen kiküldték eladásra.


Ettől függetlenül lehet vele probléma, de abba nem kell rögtön "átb*szást" vizionálni, szimplán vissza kell menni és jelezni, hogy nem oké valami.


Az Aqua-hoz én már több esetben mentem vissza problémával, mindig rendesek voltak, sőt, volt amikor senki nem tudta megállapítani mi a probléma oka, így adtak egy újat ugyanabból a típusból (egy SSD volt) és az már tökéletesen ment.

márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezt örömmel halllom!

Én is vásároltam már az Aquánál két alkalommal, az új telefonomat is ott tervezem megvenni.

márc. 30. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!