Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 4080 super-t nem tudom...

A 4080 super-t nem tudom biztonságosan rákötni a tápomra?

Figyelt kérdés

3x 8 pin kellene ennek a kártyának abba a speciális fejbe. De nekem egy 750wattos seasonic focus tápom van amihez csak 2db 8 pines kábelt adtak. Tudom hogy mindegyiken van 2 fej de a gyártó szerint azt úgy nem szabad bekötni. Hanem 3 külön kábelnek kell jönni a tápból.

Erről beszélek, gondolom nem hülyeségből rakták a dobozba.

[link]


Most akkor mi legyen tápcsere? Vagy próbálja meg 2 kábellal? Más csinált már ilyet?



ápr. 1. 16:59
 1/10 Gyakori93 ***** válasza:
28%
Kell másik tápegység. Egy ágat elosztani nem egy életbiztosítás a gépre nézve.
ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt mondjuk nem egészen értem, a tápon hátul 3x8pin csatlakozó van, tehát simán rálehet kötni 3-at. Akkor miért csak 2db-ot adtak gyárilag? Milyen hülye logika ez? Vevő szivatás.....

Akkor elég ha veszek valahol egy 6+2pines vezetéket és kész? Vagy seasonic gyártmányú kell hozzá mert az a biztos?

ápr. 1. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy korbácson 2x8 pin van, nyugodtan használd úgy. Nekem se volt ebből még gondom. Szeretncsére ez a csatlakozási típus eléggé túl van biztosítva, leégni inkább a 12HPWR szokott.
ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért van mert az RTX 4080 SUPER tápegység minimum ajánlott teljesítménye 850 Watt. Van egy fél millás kártyád és szarakodsz egy 750 wattos táppal?
ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, lehet inkább veszek majd egy külön kábelt.


Jó vicc volt az utolsó előtti..

A 4080superherhez 700w az ajánlott tápegység, de a maximális tdp 320w szóval ehhez még lehet egy jobb féle 600wattos is elég lenne.

ápr. 1. 22:02
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

4080 super simán elvan 650W táppal is, emberek, ne már... talán ha egy 250W-ot benyakaló intel K procid van, akkor esetleg már elkélhet a 750W


Illetve igen, egy pcie tápkábelen 2x8 tű van. Szóval két kábellel kihozható a 3x8 tű. Nem lehet probléma. Legfőképp azért nem, mert maga a kártya nem fogyaszt annyit, ami indoklná a 3x8 kábelt!!! 2x8 tűvel 375W a maximum!!

4080 super max fogyasztása 315W!!

A legnagyobb tüske is csak 356W!!

[link]


Tehát elméletileg elég lenne neki 2x8 tű is. Semmi gond nem lehet vele, ha két kábelről van bedugva a 3x8 tűs tápcsati.

ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Elég a 2x8 pin, 4090-el tesztelték egy csomóan, a 450W-ot is tudta, csak a 600W OC-t nem lehetett rajta megcsinálni, 4080Super-nél biztos nem lesz gond vele. A 8pin-es standard csatlakozó bőven túl van méretezve biztonsági szempontból, az Nvidia új 12pin konnektora magában sokkal veszélyesebb.
ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még mielőtt butaságot csinálnál.


[link]

ápr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hozzászólás a 12 év alattiaknak(vagy nagyobbaknak, akik ezen a szinten vannak) nem ajánlott.
ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!