Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hatékony hűtés HDD külső ház...

Hatékony hűtés HDD külső ház esetén? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Külső HDD házban lévő winchester-t szeretnék hatékonyan hűteni.

Több ház is van, sajnos, ventillátorral nem rendelkeznek, de a házak két hosszabb oldalán, az alján rácsos szellőző van. Sajnos, műanyag házak, de a minőségük jó.

[link]

Notebook-ok alá tehető, ventillátoros "hűtőpadot" (nem tudom hogy hívják) láttam már régen, hasonlót lehetne alá tenni?

Ha nem, akkor bármilyen megoldás érdekelne, ami jó légáramlást biztosíthatna alulról.



ápr. 8. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:

"de a házak két hosszabb oldalán, az alján rácsos szellőző van"

Ebből lehetne kiindulni.


A házakat

[link]

a négy sarkánál aládúcolod, majd az alá befúvatod a levegőt (mint a laptopok hűtésénél, ahol alul beszívódik a levegő és oldalt a hűtőbordán keresztül kimegy).


Egy másik (párhuzamosan alkalmazható) lehetőség, hogy a tetejét leszeded és hűtőbordát rögzítesz rá (arra ügyelve, hogy a borda ne fedje le a "lélegzőnyílást" - fel is szokták tűntetni: "Do not cover this hole": [link] )

ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát dolgokat is tartalmazó üzenetet - a lényegét közlöm:

"Ház aládúcolása - gondolom - magasabb gumitalpakat kellene vennem."

Nem kell feltétlenül venni, a gumitalpak alá - úgy, hogy a rácsos szellőzőket ne fedje el - kell valami magasítást - valami pici karton-/fa-/műanyag hasábot - eszkábálni.


"Lélegzőnyílás: a HDD esetén a tetején is van ilyen?"

Igen, általában a tetején egy kis lyuk, és a gyártó jelölni szokta, hogy ne fedjed le:

[link]

(sajnos ezt szövegesen nem lehet leírni)


"Azt tudom hogy minden HDD oldalán van ilyen"

Azok csavarhelyek, a merevlemez házhoz rögzítésére a jók.


"Ha egy laptop hűtőpadot veszek és arra teszem, azzal érhető el eredmény?"

Az is egy megoldás.

ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!