Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez belépő kezdő gamer számítóg...

Ez belépő kezdő gamer számítógépnek számít?

Figyelt kérdés

CPU: Intel Core i5 2400 @ 3.10GHz

RAM: 16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz

Alaplap:Dell Inc. 06D7TR

GPU:4096MB ATI Radeon RX 460 Graphics (MSI)

238GB Netac SSD 256GB (SATA (SSD)) 40 °C

465GB Hitachi HDS721050CLA360 (SATA )



ápr. 12. 22:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
70%

Ez lassan a retróhoz közelít. Annyi a szerencséje igazándiból, hogy az alapfunkciók, mint pl irodai szoftverek, internet, média gépigényei nem szálltak el az idő folyamán, így erre jó még. Játékokban kb 2018-ig jó, esetleg néhány újabb kisigényű játék is beleférhet.


12 éves a proci. Tehát na. Eljárt felette az idő.

Kezdő gép ma, az kb ryzen 2600 + GTX 1660

Ezhel úgy low grafikán elmegy minden játék.

ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%

Ha vennéd, akkor ne tedd, gyűjts hozzá. Ha van otthon, mert bratyó feldobta a szekrény tetejére, akkor kezdő "gémer"-nek jó.

Egy tisztességes irodai gép sok RAM-mal, és a maga korában egy szinte tűrhető "budget" videokártyával (GT1030 és a GTx1050) között vergődik valahol.

Tehát, ha ott van rá lehet próbálni a GTA-ra, CS-re, Valorantra. Meg hasonló kevésbé gépizzasztó címekre. De venni ilyet nem szabad.

ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
ez a gépem
ápr. 13. 00:20
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek az elsővel, normális fps-hez valóban a GTX 1660 + R5 1600 vagy w11 érdekében 1600AF-2600 már a minimum amit érdemes megcélozni. Az 1660 pedig a támogatottságok miatt is szintén jó választás.
ápr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
25%
Mindeközben: gtx 750 ti-vel vittem ki a far cry 6ot medium beállításokkal
ápr. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
57%
3 éves már a játék és azóta több minden kell a játékoknak
ápr. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Kérdésem lenne honnan lehet tudni pl melyik a jó proci vagy videókártya? Vagy hogy egy alaplaphoz melyik videókártya vagy processzor passzol?
ápr. 13. 04:12
 8/33 A kérdező kommentje:
kezdő vagyok.
ápr. 13. 04:12
 9/33 anonim ***** válasza:
76%

Ez már egy retró gépnek számít, 2011 januárjában dobták piacra.

Ahhoz, hogy egy belépő szintű géped legyen, ami támogatja a Win.11-et, ahhoz alaplapot meg mást is kell vásárolnod a processzoron kívül.

ápr. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 HakapiszikMatyi ***** válasza:
82%

Nem vagyok "gamer", de talán a proci-alaplap kérdésben tudok némi segítséget adni az induláshoz. :)

Ha rákeresel egy procira, akkor a foglalata lehet érdekes. A te gépednél:Processzor foglalat Intel Socket 1155

Tehát Intel 1155-ös alaplap kell hozzá. Az újonnan kiválasztott procinak megnézed a foglalatát.

Rá szűrsz az ilyen foglalatú alaplapokra, és megnézed a gyártó honlapján a "CPU support"-ot. A kiválasztott proci vagy benne van, vagy BIOS frissítéssel van benne, vagy nincs is a listában... Ez utolsó esetben tovább keresel alaplapot.

Videókártya PCIE csatlakozású, ami minden alaplapon van.GPU-t az alapján válassz, hogy milyen játékokra kellene. ( Ez húzós lesz árban sajnos.)

Egy Samsung, vagy Kingston SSD-t ajánlanék rendszernek, és nem egy ilyen "Netac" kategóriát. Háttértárnak? Attól függ, hogyan, hová telepíted a játékokat. Sebesség, vagy élettartam? Ezt döntsd el te. Amúgy ez a régi Hitachi, amid van, az még jó ideig működni fog. :)

Amire nagyon figyelj, az a TÁP!

A legfontosabb része a gépnek. Spórolhatsz bármi máson, de a táp legyen minőségi.

Nagyon rég óta nem játszom komoly játékokat, így nem én leszek az embered, de remélem hasznos volt, amit írtam. :)

Itt, az oldalon is találsz tippeket, ha beírod a keresőbe: Gamer pc

ápr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!