Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minél drágább a router, annál...

Minél drágább a router, annál több antenna van rajta, vagy hogy van ez most?

Figyelt kérdés

Egészen pontosan mire valók a router antennái, arra, hogy minél tovább elérjen a jele, vagy arra, hogy minél nagyobb adatsebességre legyen képes wifin?

Szeretnék venni wifi routert 1000-es internethez, és nézegettem a routeres piacot. A legolcsóbb, "leg gagyibb" routerek csak N-es szabványt tudnak, amelyjel 300 megabit wifisebességre képesek az elméletben. Ezek két antennával rendelkeznek. Aztán jönnek a 20000 Forint fölötti routerek AC szabvánnyal, de van ahol már AX is befigyel (egy belépőszintű AX router dolgozik nálam a koliban). Ezek többnyire 4 antennával rendelkeznek, és többnyire 1800 megabitre képesek összesen. Aztán vannak a közel 50000 Forintos készülékek már 6 antennával, és összesen 5400 megabitre képesek.

De érdekes, hogy a 4 antennás asusom wifi lefedettsége csapnivaló. Kimegyek a folyosóra messzebbre, és a wifi szinte azonnal eltűnik. Persze a kolis célnak megfelel, a szobát lefedi faszául, aztán nincs a terveim között wifivel lefedni az egész épületet :) De most otthonra keresek egy eszközt, amivel többnyire a házat el tudom látni wifivel.



ápr. 14. 18:23
 1/5 A kérdező kommentje:

Megzavar ez a sok antenna.

A Tp linktől az Ax72-es routert néztem ki otthonra.

ápr. 14. 18:28
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Ma 2.4, és 5.0 ghz wifi van, előbbi elméleti maximuma 450, utóbbié 1300 mbps. Ennél a szabvány nem tud többet, nincs kütyü amelyik gyorsabb lenne. Ha egy router azt írja, hogy 5400 mbps sebességre képes, akkor vagy hazudik(mert pl összeadja az összes user számára _összesen_ elérhető sebességet), vagy vezetékes sebességről beszél(ahol ez reális).

Antennával a hatótávja lesz nagyobb, nem lesz gyorsabb.

ápr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]

Ez az a router.

ápr. 14. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Igen, rákerestem mielőtt válaszoltam - nézz teszteket konkrétan ezzel a routerrel, sehol nem mérnek vele 5-600 nál többet wifin, sem pedig más kütyüvel, mert a technológia amit használ nem képes többre. Az, hogy épp mire alapozva kamuzza be ezeket a számokat szerintem nem számít, ahol stagnálás van technologiailag mindig próbálják megvezetni a vásárlókat, ez történik itt is(de amúgy jól teljesít, stabil, jó hatótáv, csak ezeket a számokat el kell engedni - bár szolgáltatót sem találsz hozzá gondolom, meg ilyen sebességnél már szűk keresztmetszet lehetne az adattároló/cpu is).
ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Aktív Szál ***** válasza:

Ez egy jó router, nekem is ilyen van. Mondjuk jó drága lett, én még 25-ért vettem.

Kábelen 980-at mertem vele, wifin 650 volt a max, kb 8m-re a routertől. Azért van ennyi antea rajta, mert egy részük 2.4Ghz, a többi 5Ghz-re van és annyi, hogy több antennával több eszköz tud egyszerre adni, azaz egy kapcsolat nem lesz gyorsabb, de ha két laptop lóg rajta egyszerre, akkor a kettő össz sávszélessége több, mintha csak két antenna lenne. Gondolom így értik az 5400-at, hogy több eszköz együtt.

Amit hiányolok ebből a routerből az az, hogy nincs beépített torrent kliens.

ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!