Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a videókár...

Mi lehet a probléma a videókártyámmal?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a napokban vettem egy RTX 2060-at. És már az első 1-2 nap volt vele pár gondom, de gondoltam majd beáll. Hát nem így lett, a videókártya folyamat leadja a memória 7000MHZ-t bármit csinálok fullon pörög, emiatt eléggé melegszik is, ha pl csak youtubeot nézek, akkor is 60-61c° az átlag, ha elkezdek játszani, na igen, ott vannak gondok. Retek hangos lesz a kártya, és eszi is az áramot rendesen, képes felmenni 80-85c°-ig is, egyszerűen a memória nem akar 7000 alá menni kb soha, max ha asztalon vagyok, néha leugrik 5000-re, vagy esetleg alá, de bármi feladatot elé rakok, egyből 7000. Mintha nem is tudom, húzva lenne a kártya hogy folyamat tartsa ezt az órajelet, memória mhz-t. A kérdésem az lenne mit tegyek ellene hogy ne zúgjon mint az állat, legyen hűvösebb, és youtubenál ne pörögjön maxon a kártya? Válaszokat előre is köszi.
ápr. 15. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem omlik össze akkor valószínűleg húzgálva volt.

[link]

Valami ilyesmivel próbálkoznék első körben.

Ha nem javul akkor egy bios reset/gyári bios flashelés.

ápr. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A problémám helyre állt, viszont folyamatosan 82-83 fokon tartja magát a Videokártya ha játszok,ami szerintem sok,de a nagyobb bajom hogy brutálisan zúg a gép így,valahogy nem lehet ezt szabályozni hogy mondjuk max 75 fok legyen a kártya, és ne pörögjön max venti sebességen a kártya?
ápr. 18. 09:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Takarítás, paszta+thermal pad és undervolt.
ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Melyik modell? Ha egy egy ventis szotyola, akkor teljesen normális hogy hangos, 170 watt körül eszik terhelés alatt, egy ventivel nem lesz hűvös, sem pedig halk. Ha kettő(pláne több) van rajta, akkor én is egy takarítást javasolnék első körben.

..egyébként elektronikánál nincs olyan, hogy "majd beáll", a ventilátor az egyetlen mechanikus alkatrész, a többi nem fog máshogy viselkedni addig a napig amíg el nem füstöl valami.

ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

takarítás, paszta megvolt már. Undervoltot meg nem nagyon szerette, ugyan úgy 7000mhz-n futott, és szintúgy hangos volt.

Egy RTX2060-ról van szó, 2 ventis

ápr. 18. 22:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen márka? (pl gigabyte, msi, asus, stb.)
ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire fennakadni a memória órajelén, a gpu fogyaszt sokat, nem a vram. De amúgy ha nagyon zavar állíts be saját profilt afterburnerrel.
ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
gigabyte a márka, és fennakadok mert az előző kártyám mindig változó órajellel ment, magyarán ha videót néztem kikapcsolt ventillátorral, és minimum órajelekkel kotyogott, ez meg folyamat max órajel, és hűtés, és így sokat is eszik feleslegesen, meg baromi hangos, erre szeretnék megoldást.
ápr. 19. 16:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt máshogy fogalmazni, nem a memória órajele miatt melegszik elsősorban, mert a memória a fogyasztás jó ha 10-12 százalékát teszi ki az egész kártyának. A gpu órajele(pontosabban a felvett feszültség) lehet oka, de ahogy korábban írtam ezt (is) tudod állítani pl afterburnerrel kb annyi idő alatt mint amíg a következő kommented bepötyögöd.
ápr. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!